[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Lek na cukrzyce i wpływ wapnia na raka - dietetyczne ciekawostki MH

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Lek na cukrzyce i wpływ wapnia na raka - dietetyczne ciekawostki MH

Eksperci MH wyjaśniają, co i w jakich ilościach trzeba jeść, aby uniknąć problemów ze zdrowiem. Dzisiaj na tapecie jajka, wapń i kwasy tłuszczowe omega-3.

Jajka na patelni
Obrona okrężna

Przy najbliższym śniadaniu lekarstwo na cukrzycę typu 2 możesz sobie ugotować na miękko. „American Journal of Clinical Nutrition” donosi, że przed tą chorobą chronią jaja. Mężczyźni, jedzący tygodniowo przynajmniej 4 sztuki, byli o 37% mniej narażeni na jej rozwój niż ci, którzy jedli jedno lub mniej. Ochronny parasol nad zdrowiem rozpościerają zawarte w żółtkach przeciwutleniacze, które zwalczają stany zapalne związane z cukrzycą.

REKLAMA

Co z oczu, to z torby

Zanim wybierzesz się do supermarketu, podejmij działania wyprzedzające, dzięki którym wyjdziesz poźniej z wózkiem pełnym dobrego jedzenia. Naukowcy z Cornell University ustalili, że jeśli przed dużymi zakupami zjesz zdrową przekąskę, np. owoc, kupisz potem o 25% więcej owoców i warzyw, niż gdybyś tego nie zrobił. Uczeni uważają, że takie zachowanie w pewien sposób programuje mózg, który później dokonuje odpowiednich wyborów. Sam możesz sobie dopowiedzieć, co najprawdopodobniej znajdzie się w Twoim koszyku, jeśli przed wyjściem z domu wypijesz zjesz batonik.

Zwapnienie rozsiane

300 mg wapnia – tyle dziennie potrzeba, żeby o 11% ograniczyć rozwój rakotwórczych zmian w jelicie grubym – podaje „International Journal of Cancer”. Naukowcy podejrzewają, że wapń wiąże nadmiar kwasów żółciowych, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do kancerogennych przekształceń.

Słuchaj, chłopie, wypij na zdrowie

Nie dość, że kwasy tłuszczowe omega-3 już od dawna mają pewne miejsce w pierwszej trójce największych opiekunów ludzkości, to jeszcze właśnie umocniły swoją pozycję. Doniesienia naukowców z Harvardu pozwalają dopisać im kolejną właściwość. Według ich obliczeń wystarczą dwie porcje tłustych morskich ryb tygodniowo, żeby o 20% spowolnić tracenie słuchu postępujące wraz z wiekiem.

Nie przepadasz za rybami? Żaden problem, możesz pić tran. Że śmierdzi? Ani trochę, przynajmniej smakowy, np. Vibovit czy Möllers (w jednej miarce zawierają aż 400 mg kwasów EPA i 600 mg DHA, które z powodzeniem zastąpią Ci porcję ryby). Jedna lufa, a właściwie lufka, lufeczka, bo wystarczy kieliszeczek o pojemności 5 ml, i po krzyku. Dobre, co? 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij