[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Walka z nadwagą - jak skutecznie schudnąć?

Od dziś biorę się za siebie! - postanawiasz. Starasz się, ale po miesiącu odkrywasz, że nie zgubiłeś ani kilograma. Może ktoś rzuca Ci kłody pod nogi? Naucz się rozpoznawać przeszkody, które nie pozwalają Ci schudnąć, a odzyskasz formę szybciej niż myślisz.

Praca, zwłaszcza stresująca, to jedna z głównych przeszkód w odchudzaniu - powoduje, że częściej sięgamy po jedzenie. Ale miej pod ręką coś lekkiego, a zamiast tyć - schudniesz. (fot. Supri Suharjoto 2009/shutterstock.com)
Jeśli siedem razy w tygodniu wsuwasz na obiad schabowego na zmianę z ruskimi i musisz kupować spodnie o kilka rozmiarów większe niż kiedyś, miej pretensje przede wszystkim do siebie. Przede wszystkim, bo jednak nie tylko Ty ponosisz winę za nadmiar kilogramów, który uniemożliwia Ci dopięcie ulubionych starych dżinsów.

Codziennie różni ludzie - świadomie lub nie - rzucają Ci kłody pod nogi, utrudniając odzyskanie dobrej formy. Nie myśl jednak, że kiedy ich zdemaskujesz, będziesz mógł darować sobie odchudzanie. Nie ma lekko. Ale po przeczytaniu tego tekstu zorientujesz się, że bitwa o szczupłą sylwetkę nie musi być walką z wiatrakami.

Przeszkoda nr 1: Twoja żona

Nie sugerujemy, żebyś winę za swoją nadwagę zwalił na swoją lepszą połowę. Przez takie oskarżenia możesz stracić prawo do spania z nią w jednym łóżku. Ale musisz wiedzieć jedno: badacze z uniwersytetu w Minnesocie dowiedli, że zarówno mężczyznom, jak i kobietom przybywa 2-4 kg wciągu dwóch pierwszych lat małżeństwa.

REKLAMA

"Po ślubie tracimy motywację, aby nadal robić dobre wrażenie na ukochanej - mówi dr Edward Abramson, autor książki "Małżeństwo uczyniło mnie grubym". - Rzadziej chodzimy do siłowni, częściej bywamy w restauracjach i na przyjęciach, a do tego tworzymy sobie nowe zwyczaje, typu siedzenie na kanapie i zajadanie się byle czym".

Zmień myślenie. Odkryj w sobie na nowo potrzebę zaimponowania swojej ślubnej. Wyobraź sobie, co myślą dziewczyny w siłowni, kiedy patrzą na Twój bęben (zwłaszcza gdy trzęsie się jak galareta). Zastanów się dwa razy, gdy najdzie Cię ochota na pochłonięcie podczas filmu kubełka popcornu z colą. Poza tym, umów się z żoną, że nie będziecie kupować fast-foodów. Samodzielne przygotowanie obiadu czy kolacji także pomaga spalić nadmiar tłuszczu.

Zmień strategię. Stwórz zdrowe rytuały. Zamiast oglądać po kolacji głupie teleturnieje i seriale, wybierz się na spacer albo porzucaj do kosza. Ćwiczenia tłumią nadmierny apetyt. Dla ochłody po wysiłku wybierz raczej piwo (uzupełnia wypocone mikroelementy i witaminy) niż coca-colę (puste kalorie i masa cukru).

Przeszkoda nr 2: jej ciąża

Przyszli ojcowie tyją prawie 2,5 kg w okresie od początku ciąży do pierwszego dziecka - wynika z badań przeprowadzonych wśród australijskich tatusiów. "Ofiarami ojcowskiej otyłości padają zazwyczaj tatusiowie młodzi i narażeni na stres" - twierdzi Lawrence Schwartz, autor poradnika "Gruby tata/szczupły tata". Co ważne, ten schemat powtarza się wraz z narodzinami każdego kolejnego bobasa.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij