[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Kawa na wątrobę, skrobia oporna i oliwa na serce: zdrowotne newsy MH

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Kawa na wątrobę, skrobia oporna i oliwa na serce: zdrowotne newsy MH

Wiele razy pisaliśmy o tym, że kawa poprawia koncentrację i pomaga osiągnąć lepsze wyniki podczas treningu. Teraz okazuje się jeszcze, że może uratować Twoją wątrobę

banan fot. Shutterstock
Podczas pracy nie bój się zrobić sobie przerwy na kawę. Jak wynika z nowych badań przeprowadzonych przez National Cancer Institute, osoby, które piją przynajmniej 3 filiżanki czarnego napoju dziennie, mają o 31% mniejsze szanse, że w ich organizmie pojawią się enzymy, które wskazują na problemy z wątrobą.

Zdaniem autorów badań za taki stan rzeczy odpowiedzialnych jest kilka związków zawartych w kawie, między innymi mające działanie przeciwzapalne diterpeny.

Kolejny atut

Kilka całkowicie niezależnych od siebie badań dowodzi, że kofeina przyspieszy Twój metabolizm od 3 do 11%.

Jeden ruch

Ale tylko jeśli będzie to ruch ręką po szejka niedługo po przebudzeniu. Taki sposób na rozpoczęcie dnia może Cię uratować przed cukrzycą typu 2 – sugerują naukowcy z Izraela. Badacze kontrolowali poziom cukru u uczestników eksperymentu.

Okazało się, że ci, którzy pochłonęli rano koktajl białkowy zawierający 50 g białka serwatkowego, mieli o 28% niższy poziom glukozy we krwi 3 godziny później. Wszystko dzięki zwiększonemu wytwarzaniu hormonu GLP-1, który przyczynia się do produkcji insuliny.

REKLAMA

REKLAMA

Ziarna kawy Odpowiednio zaparzona kawa to nie tylko energia - to zdrowie.
Naoliw serce

24 tyle procent zmniejszysz ryzyko zawału, jeśli zwiększysz spożycie oliwy z oliwek o 5 łyżeczek dziennie („British Journal of Nutrition”). Chyba warto, prawda?

Oporny jak skrobia

Słyszałeś kiedykolwiek o skrobi opornej? To węglowodany, z którym nie radzą sobie nasze enzymy trawienne, przez co nie są one wchłaniane w jelicie dorosłego człowieka. Jednak nie znaczy to, że powinieneś ich unikać. Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez australijskich naukowców, skrobia oporna może mieć bardzo korzystne działanie, szczególnie gdy jesz dużo czerwonego mięsa.

Rozpada się ona w naszym organizmie na związki chemiczne zwane maślanami, które powstrzymują rozwój niebezpiecznych komórek w jelicie grubym. Gdzie szukać skrobi opornej? Najlepszym jej źródłem są odrobinę niedojrzałe banany albo pomidory, oczywiście podawane na zimno.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij