Kanapka z tuńczykiem: zdrowa, białkowa i szybka [przepis]

Chcesz się pozbyć brzucha, ale akurat zgłodniałeś? Zjedz kanapkę z tuńczykiem. To właśnie on, spośród wszystkich ryb, ma najlepsze białko, które niemal w 100% przerabiasz na mięśnie. Coś pięknego.

kanapka z tuńczykiem Shutterstock.com
fot. Shutterstock

Bułka pełnoziarnista

Kardiolodzy do spółki z dietetykami twierdzą, że trzeba jeść 18 g błonnika dziennie, żeby zachować szczupłą sylwetkę i dobre zdrowie. Jedna taka bułka zapewni Ci połowę tego zapotrzebowania.

Młoda cebula

Młoda cebulka zawiera dużo witaminy C i B1, co sprzyja przemianie węglowodanów w energię. Cebula zawiera też dużo błonnika i wapnia.

Ser cheddar

Cheddar zawiera niewiele (jak na ser) tłuszczu. Ma go dwa razy mniej niż np. ementaler. Jednocześnie zawiera dużo wapnia, które wg „Journal of Nutrition” pomaga walczyć z nadwagą. Do tego dopiszmy sporą dawkę dobrej jakości białka i kultury równie dobrych bakterii probiotycznych. Trzy razy tak.

Kukurydza z puszki

Kukurydza zawiera mnóstwo błonnika, który reguluje trawienie. Jest też doskonałym źródłem wit. C. Wg „Journal of The American College of Nutrition” ludzie, którzy mają niedobór witaminy C, spalają podczas treningu 30% mniej tłuszczu.

Czerwona papryka

Badanie opublikowane w „Journal of the International Society of Sports Nutrition” wykazało, że obecność czerwonej papryki w diecie zwiększa ilość spalanych węglowodanów. I to nie tylko podczas treningu, ale też w czasie snu.

Tuńczyk z puszki

Tuńczyk ma mało tłuszczu, a dużo białka. Oprócz tego zawiera też spore ilości witamin B6 i B12. Te witaminy z kolei znane są z tego, że przyspieszają metabolizm. Zamiast robić zapasy za pasem, zamienisz jedzenie na energię.

Zobacz również:
REKLAMA