Jakie porno najlepiej spala tłuszcz?

To proste - foodporn. A myślałeś, że podamy ranking kategorii z Pornhuba? Oj, Ty, Ty. Zobacz, dlaczego oglądanie niezdrowego i tuczącego żarcia ogranicza Twoje łaknienie. 

Foodporn, śmieciowe żarcie
Dorodne melony, nie?

Wbrew temu, co może sugerować, gromadząca się w ustach ślinka, gdy scrollujesz na Instagramie fotki olbrzymich burgerów, zdjęcia kuszącego jedzenia wcale nie sprawią, że pieczołowicie liczone kalorie i dietę trafi szlag.

REKLAMA

W rzeczywistości – badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Brighama Younga wykazało, że oglądanie zdjęć obfitych potraw powoduje tzw. znudzenie sensoryczne, czyli moment, gdy psychicznie męczymy się smakiem, nie jedząc. Gdy następnym razem Twoja ręka zadrży podczas sięgania po przygotowany w domu posiłek do pracy, rzuć wyzwanie silnej woli i wyobraź sobie (lub odpal na zdjęciach) najbardziej kaloryczne danie, którym chciałbyś w tym momencie zgrzeszyć.

Przeczytaj też: Czy jesteś uzależniony od śmieciowego jedzenia?

Co jeśli pragnienie okaże się zbyt silne? Cienias! A tak na serio: badania pokazują, że ze względu na wcześniej oglądane foty jedzenia ostatecznie zmniejszy się ilość jedzenia, którą postanowisz zamówić zamiast uczciwie zabrać się za swój posiłek. Nie zapychać swoich tętnic, ale zapchaj swój Instagram profilami, które często robią smaka. Zacznij od @MensHealthPolska.  

Zobacz również:
Chcesz rzucić fajki? To łap za hantle. Badania potwierdziły, że ćwiczenia fizyczne mogą pomóc palaczom w końcu zerwać z nałogiem.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA