[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Jak schudnąć w dwa tygodnie: porady ekspertów MH

Stajesz na wadze, a wskazówka ciągle zatrzymuje się w tym samym miejscu? Koniec z tym.

facet jedzący makaron fot. Shutterstock
Ogranicz spożycie cukru, żeby znów zacząć zrzucać kilogramy. Chcesz konkretów?

Badacze z University of Otago w Nowej Zelandii, na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia, wzięli się za analizę badań poświęconych wpływowi cukru na masę ciała. Wśród 8000 publikacji znaleźli 68, które skupiały się konkretnie na tym zagadnieniu.

Wniosek? Jeśli ograniczysz spożycie cukru, możesz zrzucić dodatkowe 0,8 kg nawet w ciągu 2 tygodni. „Może się to wydawać niewiele, ale istnieją dowody, że taka zmiana przyniesie większe korzyści wraz z czasem” – mówi autor badań, profesor Jim Mann. Na początku zrezygnuj ze słodzenia kawy czy herbaty. 

Badacze z Harvard University ostrzegają, że na duże ilości cukru najłatwiej natknąć się w płatkach i napojach gazowanych. 

23 - O tyle procent więcej makaronu zjesz, jeśli pójdziesz na obiad z kolegami, którzy mają nadwagę („Appetite”). Opcje są dwie: albo nie idź z kolegami, albo nie na makaron. 

{% mhinsertbox c="C_BOX_REKLAMA_PD_336_280" % 

REKLAMA

święta, Boże Narodzenie fot. Shutterstock
O jedną imprezkę za daleko

Świętuj ostrożnie. Zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi przez duńskich naukowców, to właśnie wówczas masz największą słabość do niezdrowych przekąsek. "Wyjście jest tylko jedno: musisz zmienić przyzwyczajenie i zacząć sięgać po owoce" – mówi autor badań dr Aukje Verhoeven. 

Lepiej wcześniej

Badacze z Włoch postanowili wziąć na warsztat prawdziwie włoski zwyczaj – jedzenie późnym wieczorem. Okazało się, że zwiększa ono ryzyko nadwagi, szczególnie jeśli o tej porze serwujesz sobie ponad połowę dziennego zapotrzebowania na kalorie. Rozwiązanie? Regularne i równomierne posiłki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij