Jak schudnąć w dwa tygodnie: porady ekspertów MH

Stajesz na wadze, a wskazówka ciągle zatrzymuje się w tym samym miejscu? Koniec z tym.

facet jedzący makaron fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Ogranicz spożycie cukru, żeby znów zacząć zrzucać kilogramy. Chcesz konkretów?

Badacze z University of Otago w Nowej Zelandii, na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia, wzięli się za analizę badań poświęconych wpływowi cukru na masę ciała. Wśród 8000 publikacji znaleźli 68, które skupiały się konkretnie na tym zagadnieniu.

Wniosek? Jeśli ograniczysz spożycie cukru, możesz zrzucić dodatkowe 0,8 kg nawet w ciągu 2 tygodni. „Może się to wydawać niewiele, ale istnieją dowody, że taka zmiana przyniesie większe korzyści wraz z czasem” – mówi autor badań, profesor Jim Mann. Na początku zrezygnuj ze słodzenia kawy czy herbaty. 

Badacze z Harvard University ostrzegają, że na duże ilości cukru najłatwiej natknąć się w płatkach i napojach gazowanych. 

23 - O tyle procent więcej makaronu zjesz, jeśli pójdziesz na obiad z kolegami, którzy mają nadwagę („Appetite”). Opcje są dwie: albo nie idź z kolegami, albo nie na makaron. 

{% mhinsertbox c="C_BOX_REKLAMA_PD_336_280" % 

święta, Boże Narodzenie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

O jedną imprezkę za daleko

Świętuj ostrożnie. Zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi przez duńskich naukowców, to właśnie wówczas masz największą słabość do niezdrowych przekąsek. "Wyjście jest tylko jedno: musisz zmienić przyzwyczajenie i zacząć sięgać po owoce" – mówi autor badań dr Aukje Verhoeven. 

Lepiej wcześniej

Badacze z Włoch postanowili wziąć na warsztat prawdziwie włoski zwyczaj – jedzenie późnym wieczorem. Okazało się, że zwiększa ono ryzyko nadwagi, szczególnie jeśli o tej porze serwujesz sobie ponad połowę dziennego zapotrzebowania na kalorie. Rozwiązanie? Regularne i równomierne posiłki.

Zobacz również:
REKLAMA