[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
 • Men's Health

 • Dieta

 • Jak obniżyć ryzyko nowotworu o 18% oraz najważniejsza witamina i jej źródła

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Jak obniżyć ryzyko nowotworu o 18% oraz najważniejsza witamina i jej źródła

Nie ma sensu walić głową w mur. Odpowiednie narzędzie zwiększa siłę przebicia i żal z tej możliwości nie skorzystać. Zwłaszcza gdy na szali leży Twoja męskość.

owoce i warzywa fot. Shutterstock
European Journal of Nutrition opublikował wyniki pracy chińskich naukowców z uniwersytetu w Zhejiang. Dokonali oni metaanalizy, czyli przejrzeli i sprawdzili pod kątem poprawności wyniki światowych badań, dotyczących wpływu marchwi na raka prostaty.

Okazało się, że mężczyźni jedzący ją przynajmniej trzy razy w tygodniu o 18% obniżają ryzyko zachorowania na tę odmianę raka. Za ochronny efekt odpowiedzialne są najprawdopodobniej zawarte w marchwi karotenoidy. Jeśli Twój talerz lub szklanka co jakiś czas zabarwią się na pomarańczowo, prostata będzie chroniona lepiej niż bramka Bayernu Monachium. 

3 razy w tygodniu

Najlepiej jedz marchew na surowo (lub zrób sok) – gdy ją gotujesz lub smażysz, traci cenne składniki. 

Przepis na zdrowie

Nie musisz bawić się w alchemika i samodzielnie opracowywać receptury na eliksir zdrowia. Szklanka tego marchwiowego koktajlu wystarczy, żeby wzmocnić kości i przepędzić choroby. 

 • 1 marchewka
 • 1 mango
 • 1 garść szpinaku

W tym owocowo-warzywnym soku kryje się uderzeniowa dawka witaminy A (450% dziennej dawki) oraz C (150%). Wrzuć wszystkie składniki do miksera, wyciskarki albo sokowirówki i już po chwili Twoja tarcza antychorobowa będzie gotowa. 

REKLAMA

REKLAMA

Ryby morskie słodkowodne łosoś pstrąg fot. Wojtek Małkowicz
Naturalna ochrona

O 28% oddalisz widmo cukrzycy, jeśli dziennie zjesz pół małego kubeczka jogurtu naturalnego. Brytyjscy naukowcy spekulują, że zawarta w nim kombinacja witamin, minerałów i probiotyków pomaga stabilizować poziom cukru we krwi. 

Zimą jest mało słońca, pod wpływem którego organizm produkuje witaminę D. Dlatego jedz morskie ryby, które są jej najlepszym źródłem w pożywieniu. Zobacz, o ile dzięki temu zmniejszysz ryzyko różnych chorób: 

 • Sklerozy 40%
 • Złamań kości 1/2
 • Chorób serca 25%
 • Przeziębień 40%
 • Raka 15%  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij