[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Jajka ze szpinakiem: 100% mocy dla mięśni

Jajko i szpinak to para idealna. Jedno i drugie ma mało kalorii. Jedno i drugie wpływa na wzrost tkanki mięśniowej. Jedno i drugie jest smaczne. Pewnie drapiesz się teraz po głowie, zastanawiając, dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadujesz. Nie ma za co.

szpinak, jajka fot. tradville 2015/shutterstock
Zawierają niemal wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze. Są bogate w proteiny, które świetnie wpływają na masę mięśniową. Jajko jako jedyny produkt ma wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których Twój organizm sam nie może wytworzyć.

Szpinak, oprócz takich antyoksydantów, jak witamina E i beta-karoten, ma rekordową ilość witaminy C, której jajko nie zawiera. Ponadto ma mnóstwo kwasu foliowego, który jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu układu trawiennego.

Kulturyści biorą z jaj tylko białko? Bez takich. Żółtka jajka zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 oraz lecytynę. Wpływają także dobrze na koncentrację i pamięć. A witamina D poprawia stan kości i skóry. Są idealne, prawda?

Jajko zapiekane ze szpinakiem

Rozgrzej piekarnik do 180 st. Paczkę świeżego szpinaku wymieszaj w żaroodpornym naczyniu z łyżką oliwy. Zrób miejsce na 4 jajka. Wbij je. Posyp solą i pieprzem. Włóż na 20 minut do piekarnika. Na talerzu posyp tartym, żółtym serem.

MH 06/2012

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij