[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Jajka a dobroczynność - dietetyczne ciekawostki MH

Czy poranna jajecznica może mieć coś wspólnego z chęcią niesienia pomocy inny? Wszędobylscy naukowcy zbadali również tak niecodzienną zależność. Zobacz, co im wyszło.

Jajka, dobroczynność, tryptofan Wiedzieliśmy, że jajka pomagają budować formę, ale że pomagają również... pomagać?

Twoje jaja, Twoje sumienie

Ciekawe badania przeprowadzili naukowcy z uniwersytetu w Leiden w Holandii. Okazało się, że badani, którzy zjedli na śniadanie omlet z trzech jajek, byli skłonni przeznaczyć dwa razy więcej pieniędzy na cele charytatywne niż grupa, która nie jadła tego dnia jajek. Rzecz wydawała się na tyle dziwna, że naukowcy postanowili zgłębić temat. Najwyraźniej miało to jakiś związek z tryptofanem – aminokwasem, który w dużych ilościach znajdujemy w jajkach.

Tryptofan bierze udział w produkcji serotoniny, popularnie zwanej hormonem szczęścia. Ogarniające Cię błogie uczucie sympatii do wszystkich (no, powiedzmy większości) istot na świecie można porównać ze stanem po zażyciu ecstasy. Ale przedawkowanie jajek, w odróżnieniu od ecstasy, nie grozi nam konsekwencjami poważniejszymi niż pożyczenie kumplowi kasy na wieczne nieoddanie. Jesteś amatorem jajek? Na wszelki wypadek zalajkuj sobie stronę www.siepomaga.pl, żeby mieć jakieś dobre ujście dla miłości do ludzkości.  

REKLAMA

Jajka na wiele sposobów

Skoro jajka zostały już całkowicie zrehabilitowane i okazało się, że możemy je jeść codziennie – rób tak! Żeby jednak wielka miłość do kurzego białka nie przerodziła się w dietetyczną nienawiść, zastosuj nasze międzynarodowe przepisy na jajka lub zawiń jajecznice w pszenny placek i weź ją na wynos. Smacznego!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij