[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Jagody: naturalny doping z natury

Nie wydawaj pieniędzy w aptece, tylko na lokalnym targowisku. W jagodowym sezonie masz szansę zadbać o zdrowie dzięki zbieraczom i sadownikom, a nie farmaceutom. 

jagody fot. Shutterstock
Tlenek azotu to związek, dzięki któremu naczynia krwionośne poszerzają się i stają się bardziej elastyczne, przez co spada ryzyko chorób układu krążenia. Badacze z Florida State University przez 8 tygodni codziennie podawali 48 osobom z podwyższonym ciśnieniem krwi 22 g liofilizowanych jagód – odpowiednik mniej więcej jednej szklanki świeżych owoców.

Po tym okresie skurczowe ciśnienie krwi spadło u nich o 7 punktów, a rozkurczowe o 5. Wzrost ilości tlenku azotu we krwi powodują również czerwone buraki, dlatego połączyliśmy te dwa składniki w zamieszczonym niżej przepisie na smoothie, które przyniesie ulgę przeciążonym żyłom. 

68,5% – o tyle wzrósł poziom tlenku azotu we krwi osób, które codziennie jadły szklankę jagód.

shake, koktajl fot. shutterstock.com
Krwionośny koktajl

Składniki zostały dobrane tak, by wzmóc produkcję tlenku azotu, który zadba o Twoje serce. 

  • jagody, 100 g
  • burak, mały
  • marchewka, średnia
  • seler naciowy, 2 laski
  • sok pomarańczowy, 250 ml  

Tlenek azotu (nie mylić z podtlenkiem azotu – dopalaczem samochodowym, znanym wszystkim fanom "Szybkich i wściekłych") to niejedyna korzyść, ponieważ koktajl dostarczy Ci również porządny zastrzyk żelaza, magnezu i kwasu foliowego. 

Pozbądź się balastu

Wiadomo, że w nadmiarze cukier to zło: otyłość, cukrzyca i inne świństwa. Teraz okazuje się, że może mieć związek nawet z czymś tak pozornie odległym, jak zapalenie stawów. Badacze twierdzą, że osoby pijące słodkie napoje częściej niż pięć razy w tygodniu są narażone na ryzyko rozwoju tej choroby aż trzy razy bardziej niż ci, którzy starają się ich unikać.

Uczeni tłumaczą, że w czasie trawienia cukrów mogą powstawać molekuły wywołujące stany zapalne, które z żołądka przemieszczają się do tkanek i z czasem upośledzają ich funkcjonowanie.  

Daj śmieciowi kosza

Jeśli śmieciowe jedzenie trafi do domu, prędzej czy później wyląduje w Twoim brzuchu. Nie ma takiego zucha, który w nieskończoność będzie odpierał pokusę zjedzenia batonika, który jest pod ręką. Dlatego kluczowe starcie rozgrywa się w sklepie. Zastosuj patent, który firmują naukowcy z Cornell University. Twierdzą, że jeśli wirtualnie podzielisz koszyk na dwie części – jedną wyłącznie na zdrowe jedzenie, a drugą na resztę – zakupy wartościowych produktów wzrosną o połowę.

MH 07/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij