Impreza na 3 drinki [Przepisy]

Taka ilość alkoholu wystarczy, żeby poczuć swobodę i rozluźnienie, ale jest jednocześnie na tyle mała, by nie wpłynąć tragicznie ani na stan Twojego samopoczucia nazajutrz, ani nie spowodować braków w pamięci i godności osobistej.

Shutterstock.com

Drink #1

To dobry podkład, który ułatwi trawienie i zadba o sprawny metabolizm.

Co mieszamy: 50 ml ziołówki Jägermeister + 150 ml piwa imbirowego + plasterek pomarańczy i laska cynamonu do mieszania.

Jak działać: Wymieszaj wszystko w szklance z kostkami lodu i tak 10 razy. Jednak McGywer rozwiązałby problem, przygotowując wcześniej dzbanek tego magicznego napoju, i tak radzimy zrobić.

Drink #2

Dostaniesz pobudzającego kopa energii, gdy popołudniowe znużenie będzie Cię kusić małą drzemką.

Co mieszamy: 30 ml likieru kawowego + 20 ml single malt whisky + 30 ml portera + 30 ml espresso + 10 ml syropu cukrowego.

Jak działać: Wlej wszystkie składniki do szejkera z lodem, solidnie wstrząśnij i przelej do schłodzonej szklanicy.

Drink #3

To rozchodniaczek przed końcem przyjęcia, bo mile rozluźnia i ściąga senność.

Co mieszamy: 1 łyżeczka dżemu truskawkowego + 1 łyżeczka masła orzechowego + 20 ml soku z limonki + 50 ml rumu + 5 ml syropu truskawkowego + 1 białko jajka + kropla angostury.

Jak działać: Zrób w szejkerze pastę z dżemu, masła orzechowego i soku z limonki, wlej resztę składników, wrzuć lód i wstrząśnij. Odsącz, wyrzuć lód i wlej z powrotem – wstrząsaj, aż koktajl się spieni. Przelej do szampanówki. Orzechy i jaja zawierają tryptofan ułatwiający zasypianie, więc uważaj, żeby Cię nie zmogło przy stole.

REKLAMA