[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Hinduska korma: przepis na kurczaka z warzywami

Każda dieta, nie urozmaicana, szybko się nudzi. Wówczas, dbanie o odpowiedni bilans składników odżywczych, jest coraz trudniejsze. Dlatego warto dokonywać zmian w jadłospisie. Oto nowa wersja poczciwego kurczaka, wzbogacona mocą warzyw.

Przepis na: kormę z kurczaka z warzywami fot. shutterstock
Składniki:

1 szklanka posiekanych migdałów

1 szklanka orzechów nerkowca

1 szklanka jogurtu naturalnego

1 szklanka mleka 2%

1 łyżeczka świeżo zmielonego pieprzu (najlepiej białego)

½ łyżeczki soli

2 łyżki oleju rzepakowego

2 zmiażdżone ząbki czosnku

1 łyżka zmiażdżonego korzenia imbiru

1 łyżka curry w proszku

1 kg piersi z kurczaka, pokrojonych w kostkę 2-centymetrową

4 marchewki pokrojone w 2-cm kawałki świeże liście gorczycy

REKLAMA

Sposób przygotowania:

1. Wrzuć orzechy nerkowca i migdały do miski z wodą i odstaw na pół godziny, aż zmiękną. Osusz je i wrzuć do blendera wraz z jogurtem, mlekiem, pieprzem i solą. Miksuj do uzyskania jednolitej, dość gęstej masy.

2. Rozgrzej łyżkę oleju na patelni i dorzuć zmiażdżony czosnek, imbir i curry. Mieszaj i smaż około 3 minut, tak by nie przypalić. Wylej na patelnię jogurtową miksturę z blendera, zmniejsz ogień i gotuj 10 minut, mieszając.

3. Dodaj do sosu pokrojone marchewki i kostki kurczaka, gotuj jeszcze około 15 minut. Na drugiej patelni rozgrzej łyżkę oleju i wrzuć posiekane liście gorczycy. Podduszaj, aż zmiękną przez około 7-10 minut. Dopraw solą. Hinduską kormę z kurczaka możesz podawać z ryżem.

Dlaczego to jest takie zdrowe?

1. Liście gorczycy

W magazynie „American Journal of Clinical Nutrition” naukowcy zwrócili uwagę na liście gorczycy i ogromną ilość witaminy C w nich zawartą. Ta zaś wiąże się z produkcją kolagenu i dobrym wyglądem skóry.

2. Marchewki

Chińscy uczeni wykazali, że luteina zawarta w marchewkach ma zbawienny wpływ na wzrok i zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej – częstej dolegliwości związanej z wiekiem.

3. Curry

Doskonale działa na mózg, a zawarta w nim kurkumina ma działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i jest silnym przeciwutleniaczem – tak wynika z badań opublikowanych w „Annals of Indian Academy of Neurology”. Uczeni wiążą ją też z przeciwdziałaniem chorobie Alzheimera.

4. Orzechy nerkowca

Na Uniwersytecie Berkeley w Kalifornii przeprowadzono badania, które wykazały, że orzechy nerkowca pomagają wyrównywać niedobory magnezu w organizmie, a te z kolei przyspieszają starzenie się komórek. Orzechy może nie gwarantują wiecznej młodości, ale znacząco ją wydłużają.

MH 07/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij