[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Gotuj jak top chef: jabłko nadziewane marcepanem

Prosty w wykonaniu deser, który nawet dziewczynę na diecie wtrąci w ramiona łakomstwa. I najpewniej w ramiona kucharza również, więc do dzieła. Sprawdź mistrzowski przepis na deser!

jabłko nadziewane marcepanem fot. Podziękowania dla restauracji Szczere Pole w Sobótce
Gotuj z mistrzem

Szymon Lubiński jest szefem kuchni restauracji Szczere Pole w Sobótce pod Wrocławiem. Jego specjalnością są proste potrawy, które przywołują smaki, o których opowiadają nam nasze babcie. Gdy potrzebuje świeżych ziół, wychodzi po prostu do ogródka przy restauracji albo idzie 20 metrów dalej, na łąkę, na zboczach góry Ślęży. Kto raz spróbuje przygotowanych przez niego potraw, gotów jest jechać kilkadziesiąt kilometrów, by jeszcze raz ich posmakować.

Ile to kosztuje?     

• 1 porcja w restauracji: 15 zł      

• 1 porcja w domu: 5 zł      

Czas przygotowania: 20 min

REKLAMA

Składniki na 2 porcje:

• dwa jabłka Champion

• 0,5 tzw. chlebka marcepanowego

• laska wanilii

• 200 ml śmietany 30%

• 3 żółtka

• 1,5 łyżki cukru

• gałązka świeżej mięty

Sposób przygotowania:

1. Jabłko (nieobrane) wydrąż delikatnie od strony ogonka, tak by z drugiej strony pozostało zamknięte. Dokładnie usuń gniazdo nasienne. Najlepiej zrób to wąskim nożykiem. Z części z ogonkiem utwórz „zatyczkę z ogonkiem”. Najlepiej nadają się do tego jabłka Champion. Nie muszą mieć pięknej, czerwonej skórki, ale smakują najlepiej. Wydrążone otwory napełnij masą marcepanową.

2. Mały garnek wsadź do większego z wodą i postaw na gazie. Właśnie opanowałeś kulinarną technikę kąpieli wodnej. Do mniejszego wrzuć 2 żółtka (pamiętaj, żeby dokładnie oddzielić od białka), 0,3 l śmietany 30% i drobniutko posiekaną laskę wanilii. Wszystko to razem zagotuj (do zgęstnienia, powolutku, stale mieszając).

3. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni C i wyłóż jabłka na blaszce. Jabłka powinny być tej samej wielkości – w przeciwnym wypadku, gdy jedno będzie gotowe, drugie będzie jeszcze miało surowy środek. Możesz śmiało zaglądać do piekarnika. Trzymaj w piekarniku około 10-15 min (czas zależy m.in. od wielkości jabłek). Wyjmij, gdy pojawi się pierwsze pęknięcie na skórce.

4. Ostrożnie wyjmij jabłko z piekarnika, połóż na talerzyku deserowym i polej sosem waniliowym. Można polać też sosem czekoladowym, takim ze sklepu. Żeby deser wyglądał ładniej, możesz go udekorować gałązką mięty, a talerzyk posypać tartą czekoladą (ale konieczności nie ma). Jeśli masz ochotę na opcję full wypas, podawaj z bitą śmietaną lub lodami.

MH 01/12  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij