[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Gorzka czekolada + zielona herbata = sprawny mózg

Gotowanie do sport drużynowy. Dlatego warto umiejętnie dobierać skład naszych kulinarnych podopiecznych. Zabójczy duet gorzkiej czekolady i zielonej herbaty podkręci sprawność Twojego umysłu. 

Czekolada i zielona herbata
Fakt, że zielona herbata i gorzka czekolada są doskonałe dla naszego zdrowia, nie jest żadnym wielkim halo. Naprawdę wielkie halo powstaje, gdy się je ze sobą połączy. Nie jest to jednak proste rozumowanie, że gdy się doda jedną dobrą rzecz do drugiej, to powstanie dobro do potęgi.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wyższe IQ w 7 dni

REKLAMA

Oto na North Arizona University przebadano zjadaczy gorzkiej czekolady i odkryto, że jej amatorzy szybciej kojarzą i są bardziej skupieni. Przy okazji jednak odkryto u nich wszystkich podwyższone ciśnienie krwi.

W tym samym czasie na tej samej uczelni prześwietlano zalety zielonej herbaty i dowodniono, że l-teanina, aminokwas w niej zawarty, zwiększa intensywność fal alfa w mózgu, co wpływa korzystnie na skuteczność nauki i wydajność pracyDodatkowo wykryto, że l-teanina uspokaja i obniża ciśnienie krwi. Teraz wystarczyło tylko połączyć oba odkrycia i efekty macie przed sobą.

Sposób przygotowania:

1. Wlej śmietanę do garnka, wsyp do niej zieloną herbatę i na małym ogniu doprowadź do wrzenia, często mieszając. Gdy śmietana zacznie bulgotać, zdejmij ją z ognia i odstaw do ostudzenia. Teraz pokrusz czekoladę do miski i połóż ją na garnku z gotującą się wodą, a gdy się roztopi, dodaj masło. Zdejmij miskę, wsyp cukier i dodaj śmietanę – wymieszaj dokładnie, aż masa będzie gładka.

2. Pozwól masie trochę ostygnąć i wstaw ją do lodówki. Sprawdź palcem po pewnym czasie, czy już możesz uformować kulki bez ryzyka poparzenia się, i zroluj 20 sztuk. Obtocz je jeszcze w zielonej herbacie, obsyp sproszkowanym kakao i wstaw na pół godziny do lodówki. W pudełeczku świetnie się zanoszą do pracy, ale w domu też doskonale smakują.  

Składniki (20 sztuk):

  • 160 ml śmietany 36%,
  • 30 g zielonej herbaty w proszku
  • 225 g gorzkiej czekolady (min. 70% kakao),
  • 20 g masła
  • 3 łyżki cukru pudru
  • Kakao w proszku

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij