[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Etykieta picia piwa w trzech krokach

Gatunki piwa poznasz, gdy przestaniesz je żłopać, a zaczniesz smakować. MH pokazuje, jak robić to dobrze.

Piwo, jak pić piwo Piwo w niczym nie ustępuje innym trunkom - żeby w pełni docenić jego smak i aromat, musisz nauczyć się pic je należycie!
1. Popatrz

Piana piwa dobrej jakości powinna utrzymać swą wysokość przynajmniej przez minutę, zanim zacznie opadać, zostawiając ślad na szklance. Przyjrzyj się kuflowi pod światło, bo choć paleta potencjalnych barw i odcieni piwa jest ogromna, to zasady są nieliczne. O kolorze decyduje czas leżakowania ziarna i to, jak długo suszy się je (ziarno) w piecu. Piwa jasne pełne będą jasno bursztynowe, mocne piwa – ciemniejsze lub całkiem czarne, a piwa pszeniczne i niefiltrowane – mętne.

REKLAMA

2. Powąchaj

Poszukaj naturalnych składników. Rozróżnia się trzy podstawowe grupy zapachów: słodowy, chmielowy, owocowy, ale oczywiście koneser (Ty też możesz takim zostać, spokojnie) wywącha nuty kawowe, pieczonego chleba, kwiatów, przypraw, ziół, żywicy czy herbaty. Zastanów się, co czujesz. Czy te zapachy są słabe czy mocne? Owocowe? A może słodowe? Wszystkie one mają wpływ na charakter Twojego piwa.

3. Spróbuj

W tym przypadku nie ma dobrej podpowiedzi. Można opisać smak tylko odczuciami podniebienia (czy piwo jest lekkie, średnie, mocne), jak smakuje (owocowo, chmielowo, słodowo) i jak długo ten smak utrzymuje się po spróbowaniu. Najbardziej charakterystyczna jest goryczka, która może być mniej lub bardziej wyczuwalna, oraz słód dodający piwu treści i łagodzący jego smak. 

Departament Miłości do Piwa MH raportuje: Piwo, jak każdy szlachetny trunek alkoholowy, ma swoje rytuały i tradycje. Ma też odpowiednia etykietę picia i dedykowane do tego naczynia. Sprawdź, w czym i jak pić piwo.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij