[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Drinki na potreningową regenerację

Świat robi się od razu piękniejszy, gdy uda się połączyć przyjemne z pożytecznym. Oto drinki prosto od barmana MH, idealne na potreningową regenerację. Rozluźnij nieco zmęczone mięśnie i pomóż im w odbudowie wartościowymi składnikami.

drinki fot. Dan Matthews
Wskrzesiciel z Meksyku (168 kcal)

Doda więcej energii

Składniki (2 porcje):

 • 1 mała papryczka chili
 • 40 ml tequili białej
 • 20 ml soku z ananasa
 • 10 ml soku z agawy
 • 1 wyciśnięta limonka
 • 100 ml pszenicznego piwa 

1. Drobno posiekaj papryczkę (kapsaicyna zadba o właściwy poziom cukru we krwi) i wrzuć do shakera. Dodaj tequilę, sok z ananasa, sok z agawy i wyciśnij limonkę.

2. Energicznie wstrząsaj przez 30 sekund. Przelej do wysokiej szklanki z kostkami lodu i dopełnij pszenicznym piwem. Dawka glikogenu uzupełni poziom węglowodanów. 

Jeżeli robisz go dla niej: Pokrój limonkę w ćwiartki, a szklankę udekoruj liśćmi świeżego ananasa. 

Czas przygotowania: 5 minut
Koszt: 6,50 zł

Bonus: Syrop z agawy ma niski indeks glikemiczny i szybko dostarcza dawkę energii, nie powodując "skoków" cukru. Badania przeprowadzane na sportowcach pokazały, że polifenole z pszenicznego piwa zmniejszają bolesność mięśni po treningu.

REKLAMA

drinki fot. Dan Matthews
Kubański masażysta (131 kcal)

Złagodzi bóle mięśni

Składniki (1,5 porcji)

 • 40 ml bacardi
 • 1 łyżeczka startego imbiru
 • 15 ml soku z agawy
 • 15 ml soku z ananasa
 • 1 limonka (wyciśnięta)
 • 2 szczypty pieprzu cayenne 

1. Dodaj składniki do shakera i zmiażdż imbir drewnianą łyżką, aby uwolnić jego fitochemiczne zdolności zabijania bólu. Pieprz dołoży swoje, osłabiając pracę neuroprzekaźników, które przekazują uczucie dyskomfortu do mózgu.

2. Wstrząśnij mocno i przelej do szklanki wypełnionej kostkami lodu. Możesz też uzupełnić szklankę zimnym piwem imbirowym. 

Jeżeli robisz go dla niej: Ćwiartkę limonki przesuń po krawędzi szklanki i wrzuć plasterek świeżego imbiru. 

Czas przygotowania: 6 minut
Koszt: 8,50 zł

Bonus: Substancje czynne (zwłaszcza olejki) zawarte w imbirze potrafią zmniejszyć potreningowy ból mięśni nawet o 25%.  

drinki fot. Dan Matthews
Dopalacz z Karaibów (374 kcal)

Przyspieszy wzrost masy

Składniki (na 2 porcje):

 

 • 40 ml Kahlúa
 • 20 ml wódki
 • 25 ml słodkiej śmietanki
 • 2 jajka (same białka)
 • 1 kropla esencji wanilli
 • 1 łyżka masła orzechowego 

1. Ten drink gwarantuje dostawę 20 gramów białka na szklankę. Wlej składniki do shakera i dodaj masło orzechowe. Jego zdrowe tłuszcze spowolnią proces uwalniania glukozy do krwi.

2. Wypełnij shaker lodem (najlepiej pokruszonym) i energicznie wstrząsaj przez dłuższą chwilę. Potraktuj to jak ćwiczenie na biceps. Jeżeli drink jest zbyt gęsty, dolej zimnego mleka 0,5%. 

Jeżeli robisz go dla niej: Schłodź szklankę przed podaniem i zanurz krawędź w roztopionej czekoladzie. 

Czas przygotowania: 4 minuty
Koszt: 11,00 zł

Patent MH: Używając tylko białek bez żółtek, dostarczasz sobie 12 g protein i unikasz nasyconych kwasów tłuszczowych.

MH 09/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij