[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Domowy izotonik: błyskawiczna dawka energii

Odpuść kolorowe i napakowane chemią sklepowe izotoniki. Proponujemy Ci 3 przepisy na energetycznego kopa, które wykonasz błyskawicznie i z minimalnym nakładem siły i składników. Padłeś, powstań, MH. Czy jakoś tak...

dawka energii, bateria fot. Dan Matthews
Jeśli Twój trening trwa krócej niż godzinę albo jeśli w jego trakcie na Twoim czole nie pojawia się kropla potu, napój izotoczniczny nie będzie Ci potrzebny. Wystarczy zwykła woda.

REKLAMA

Nie czekaj z pierwszym łykiem, aż zaschnie Ci w ustach – popijaj ją co kilka minut. Schłodzona nie tylko pomoże zaspokoić pragnienie, lecz również obniży temperaturę rozgrzanego intensywnym wysiłkiem ciała.

Inaczej sprawa wygląda, gdy trening jest dłuższy niż 60 minut albo jest naprawdę intensywny. W takim wypadku potrzebować będziesz napoju, który szybko Cię nawodni, a także dostarczy utracone wraz z potem elektrolity (sód, wapń, potas i magnez) i cukry. Zobacz nasze 3 propozycje na izotonik wolny od zbędnej chemii.

Przepis nr 1: 50 g glukozy i 20 g fruktozy rozpuść w 950 ml wody. Dodaj szczyptę soli i odrobinę (!) soku z cytryny. 

Przepis nr 2: Wymieszaj 9 g soli kuchennej oraz sok z 1 cytryny, 1 limonki albo 1/2 pomarańczy w 1 litrze wody. Dodaj liści mięty dla smaku.

Przepis nr 3: W 800-900 ml wody rozpuść 100 g miodu i szczyptę soli. Dodaj sok z 1 cytryny. 

MH 11/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA