[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Dobre połączenia: orzechy i piwo, czosnek i koper włoski

Dwa superduety, które warto włączyć do Twojej diety. Do pierwszego chyba nie będzie trzeba Cię długo przekonywać...

orzechy i piwo fot. Shutterstock

Orzechy + piwo

Bonus: To nie tylko idealni towarzysze faceta oglądającego transmisję meczu – ten superduet to też znakomita ochrona serca przed zawałem.

Mechanizm: Niezliczone badania dowodzą, że orzechy podnoszą poziom HDL, czyli „dobrej” frakcji cholesterolu, obniżając jednocześnie poziom „złej” frakcji LDL. Alkohol z kolei działa jak „rozcieńczalnik” krwi, przeciwdziałając tworzeniu się zakrzepów w naczyniach krwionośnych, które mogą prowadzić do zawału serca.

Co więcej, Szwedzi odkryli, że tłuszcz i błonnik z orzechów spowalniają proces absorbcji alkoholu do krwi, łagodząc nieprzyjemne skutki picia. Aby zmaksymalizować korzyści, zacznij jeść orzeszki co najmniej 15 minut przed tym, zanim sięgniesz po szklankę złotego płynu z pianką.

Twoja strategia: Umiarkowanie – to klucz do sukcesu: 100 g orzeszków i 1-2 szklanki piwa lub 1-2 lampki wina dziennie pozwolą Ci zredukować ryzyko chorób serca bez przybierania na wadze i syndromu dnia następnego.

REKLAMA

REKLAMA

Czosnek + koper włoski

Bonus: Skuteczniej stawisz czoła chorobom bez konieczności sięgania po miętową gumę do żucia.

Mechanizm: Zarówno czosnek , jak i koper włoski zawierają składniki, które pomagają w walce z rakiem – twierdzą naukowcy z University of Texas. Ale każdy z nich stosuje inną antynowotworową strategię, przynoszącą znacznie wyraźniejsze efekty, gdy są stosowane jednocześnie.

Oprócz tego koper włoski ma inną ważną cechę – obecny w nim anetol neutralizuje zapach czosnku. Japońscy badacze ustalili, że ta substancja zwiększa produkcję śliny. Ślina zaś czyści jamę ustną z allicyny, której czosnek zawdzięcza swój aromat.

Twoja strategia: Aby uczynić swoje posiłki zdrowszymi, zmieszaj posiekany lub rozgnieciony czosnek z nasionami kopru (mają więcej anetolu niż liście tej rośliny) i użyj ich jako przyprawy do wołowiny, wieprzowiny i drobiu.

  • 1 łyżka nasion kopru włoskiego
  • 2 rozgniecione ząbki czosnku
  • 2 łyżeczki soli morskiej
  • 2 łyżeczki świeżo mielonego pieprzu

Na desce do krojenia rozgnieć nasiona kopru ciężkim garnkiem z płaskim dnem. Zmieszaj je z pozostałymi składnikami i posmaruj pastą mięso przed pieczeniem lub grillowaniem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij