Dieta zdrowa dla mózgu

Twój mózg potrzebuje odpowiedniego zasilania co najmniej tak samo, jak Twoje mięśnie. Dlatego gdy musisz wprowadzić go na wysokie obroty, powinieneś odpowiednio tankować. W Twojej diecie powinno się znaleźć więcej...

mózg, dieta
Rada MH: na egzaminie zacznij od najprostszych zadań. Rozgrzejesz się i nie stracisz pewnych punktów.

Awokado

Awokado jest źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu poprawia układ krążenia, a zdrowy układ krążenia to więcej krwi docierającej do mózgu. SEZAM Gdy czujesz, że termin się zbliża nieubłaganie, a Ty wciąż jesteś w lesie, zjedz garść sezamu. Sezam zawiera bardzo dużo magnezu, a tego właśnie pierwiastka zaczyna Ci brakować, gdy paraliżuje Cię stres.

Przeczytaj też: Lepsza pamięć i koncentracja

Tłuste ryby

Bo tłuste ryby są doskonałym źródłem kwasów omega-3, które wspomagają cały układ krwionośny, a więc i zasilania mózgu. Na dodatek, jak donosi pismo „Neurology”, ludzie z najniższym poziomem omega- 3 we krwi mają też najmniejsze mózgi.

Orzechy

Nie bez powodu przypominają mózg. Po pierwsze, zawierają niacynę, która chroni mózg przed skokami ciśnienia, które mogą powodować mikrouszkodzenia. Po drugie, uczeni z Loma Linda University odkryli, że regularne jedzenie orzechów poprawia nawet o 19% zdolność mózgu do zapamiętywania, rozwiązywania problemów i rozumienia nowych informacji.

Woda

Nie zapominaj o nawadnianiu. Już niewielkie odwodnienie obniża sprawność działania umysłu. Pamiętaj, że myśli to impulsy elektryczne, a gdy jesteś odwodniony, elektryka zaczyna szwankować.

Śniadania

Możesz zjadać tony orzechów i zagryzać awokado, ale jeśli nie będziesz jadł śniadania, zbyt wiele się nie nauczysz. Twój mózg po całej nocy głodu potrzebuje paliwa – i tu nie ma co dzielić włosa na czworo i wymyślać. Wszystko się nada. Chociaż, jak już na pewno wiesz, najlepiej sprawdzi się jajecznica z pomidorami zagryziona bułką z masłem. Jajka są świetnym źródłem białka i witamin.

MH 04/18

Zobacz również:
REKLAMA