[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Dieta nordycka: jedz jak wiking

Chłopy wielkie jak dąb, topory, najazdy, gwałty i grabieże. Tak wyobrażamy sobie wikingów i owszem, spora część tego to święta, historyczna prawda. Ale istniało jeszcze życie codzienne i kwestie tak prozaiczne jak dieta. A ta jest warta uwagi. 

Dieta nordycka, dieta wikingów Niektóre zwyczaje wikingów można zaadoptować do naszych czasów. Inne lepiej zostawić zakryte mrokami przeszłości...
Dieta nordycka stanowi naprawdę dobrą przeciwwagę dla śródziemnomorskiej.

Białko płynie

REKLAMA

Jedz ryby przynajmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli wolisz mięso, sięgaj po to, które samodzielnie żywiło się trawą (dziczyzna).

Czas na ser

Postaraj się, aby w Twoim codziennym jadłospisie był ser i jogurt naturalny (bez dodatku cukru). Tłuszcze w połączeniu z białkiem sprawią, że nie będziesz głodny.

Wymiana oleju

Dodaj do swojego arsenału olej rzepakowy. Ze względu na profil tłuszczowy to nasz drugi faworyt zaraz po oliwie z oliwek.

Zdrowe węgle

Wybieraj owies, żyto, jęczmień, które są bogate w błonnik. Zrezygnuj natomiast z wysoko przetworzonej mąki, makaronów i ryżu.

Pij piwo (wiedzieliśmy!)

Tak, dobrze widzisz. Pij piwo zamiast sztucznych, słodzonych soków. Gdyby wikingowie znali kawę czy herbatę, też by sobie na nią pozwalali. Napojami energetycznymi zapewne by wzgardzili.

Tu i teraz

Jedz to, na co właśnie jest sezon i co rośnie niedaleko. Zamiast jagody goji, które ściąga się z drugiego końca świata, zdecyduj się na znaną od wieków aronię. 

Ucztuj!

Zamiast podjadać po kryjomu, organizuj spotkania z przyjaciółmi, podczas których razem będziecie gotować i smakować przygotowane dania. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij