[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Dieta niskowęglowodanowa - hit czy kit? [NEWS MH]

Diety niskowęglowodanowe mogą wydawać się dobrym sposobem na walkę z balastem, ale podkładają pod Twój brzuch bombę z opóźnionym zapłonem. 

Dieta niskowęglowodanowa To jak to w końcu jest z tymi dietami o niskiej podaży węgli?
Z tą bombą to oczywiście przesada, mająca przykuć Twoją uwagę, ale cel jest słuszny, więc nie będziemy mieć z jej powodu wyrzutów sumienia. Tłuszcz znudził się już wszystkim jako dyżurny chłopiec do bicia, w końcu ileż można kopać leżącego. Coraz częściej jego miejsce zajmują węglowodany, których nadmiar w diecie obwinia się o epidemię otyłości.

Konsekwencją jest stosowanie diet o niskiej lub bardzo niskiej zawartości węglowodanów. W MH nie ulegamy emocjom i nie rzucamy się na kolejną nowość jak kulturysta po zawodach na pizzę i sernik. Chociaż, co trzeba przyznać, część badań sugeruje, że im mniej węglowodanów, tym łatwiej zapomnieć o balaście.

REKLAMA

Pozbawiając się ich jednak - mówimy o produktach pełnoziarnistych i warzywach, a nie o cukrze i białej mące - a do tego jedząc dużo tłuszczu (w końcu coś musi te węglowodany zastąpić), jednocześnie wpływasz negatywnie na skład flory bakteryjnej.

Ostatnie badania pokazują, że może to mieć konsekwencje w postaci zwiększonego ryzyka zachorowania na zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, czyli SIBO. Dlatego nie podpalaj się i bądź ostrożny z redukcją węglowodanów. Nie miej za to litości dla kalorii.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak powstrzymać starzenie się?

Herbata z prądem

Herbata nie potrzebuje wkładki, żeby mieć wzmacniające działanie. Pod warunkiem że będzie zielona. Badania pokazują, że ma ona działanie obniżające ogólny poziom cholesterolu, a także szkodliwego cholesterolu LDL, który jest czynnikiem zwiększającym ryzyko chorób układu krwionośnego. Lej ją więc do kubka, od serca.

Lepiej na lekko

10 – o tyle % rośnie ryzyko nowotworów związanych z otyłością przy diecie bogatej w wysokokaloryczną żywność, nawet jeśli waga ciała nie przekracza normy („Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics”).

Buźka dla niemowlaka

Dojrzałego mężczyzny nie poznaje się po tym, że ma historię życia wyrytą na twarzy głębokimi bruzdami, tylko po tym, że potrafi dbać o siebie w nieprzesadny sposób. Wypróbuj prostą (i opartą na badaniach) receptę: wystarczy dwie i pół łyżeczki kakao, by zmniejszyć efekty starzenia skóry powodowane promieniowaniem UV. Wrzuć je do blendera z bananem, mlekiem sojowym, cynamonem, sokiem z cytryny i mikstura młodości gotowa.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij