[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Dieta na dzień z porannym treningiem

Batalia o imponujące proporcje i potężne mięśnie odbywa się na siłowni. Walka o płaski brzuch toczy się na Twoim talerzu. Kluczem do sylwetki bez grama zbędnego tłuszczu jest właściwie zaplanowane menu. Oto jadłospis na dzień z porannym treningiem. 

Dieta na dzień z porannym treningiem fot. I T A L O 2015/Shutterstock
6.00: Szybki rozruch

Zaserwuj sobie jak najszybciej porcję węglowodanów, które dadzą Ci poranny zastrzyk energii. Możesz zacząć dzień od 70 g owsianki z 30 g białka serwatkowego i garścią dostarczających przeciwutleniaczy owoców.

REKLAMA
 

7.30: Przed treningiem

Jeśli trenujesz rano przed pracą czy uczelnią, dobrze jest jeszcze przed ćwiczeniami zjeść trochę protein. 150 g chudej ryby, np. dorsza, dostarczy Ci dawki białka o wysokiej wartości biologicznej i wzrostowej.

Generalnie zasada jest taka, że chude ryby możesz jeść przed i po treningu, ale tłuste raczej przed ćwiczeniami. Tłuszcz spowalnia bowiem trawienie, więc nie sprawdzi się, gdy potrzebujesz szybkiego zastrzyku składników odżywczych.

9.30: po ćwiczeniach

Teraz potrzebujesz błyskawicznej dawki białka i węglowodanów, żeby organizm nie przeszedł w stan kataboliczny (zaczyna rozkładać własną tkankę mięśniową, aby uzupełnić glikogen zużyty podczas treningu). Szejk proteinowo- węglowodanowy załatwi sprawę i błyskawicznie dostarczy mięśniom składniki potrzebne do regeneracji i odbudowy.

13.00: Lunch

O tej porze najlepiej sprawdzi się chude mięso bez tłuszczu. Spowalnia on trawienie, a Ty potrzebujesz szybkiej dostawy protein. Zjedz kurczaka albo indyka z warzywami. Nie musisz dodawać źródła węglowodanów – organizm dostał je już po treningu w postaci szejka.

19.00: Kolacja

Na ostatni posiłek świetnie nadaje się kawałek grillowanego steka. Wystarczy ok. 150 g, czyli kawałek wielkości dłoni. Dorzuć do niego podobną ilość warzyw. Wybieraj te zielone: brokuły, szpinak, jarmuż czy fasolkę szparagową. Są zwykle dość bogate w roślinne białko, a przy tym mają stosunkowo niewiele węglowodanów       

21.00: Na dobranoc

Żeby osiągnąć najlepsze efekty, przed snem musisz dostarczyć mięśniom wolno przyswajanego białka, z którego organizm będzie mógł korzystać przez całą noc. Zapewni Ci je specjalna odżywka oparta na kazeinie, która uwalnia proteiny nawet do 8-9 h. Jeśli wolisz coś tańszego i bardziej naturalnego, zjedz kilka łyżek serka wiejskiego. 

Rozumiemy, że jesteś zapracowany i nie zawsze masz czas realizować skomplikowane diety i katorżnicze treningi. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie plan na płaski brzuch w 5 prostych krokach.

MH 04/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij