Dieta Jeremy'ego Rennera

Gwiazda styczniowej okładki MH ma bardzo prosty plan na utrzymanie zdrowej diety: "Po prostu trzymam się z dala od rzeczy, które uwielbiam". 

Jeremy Renner, aktor, dieta shutterstock.com

W nowym programie "Eat Like", czyli serii krótkich filmów o diecie gwiazd, aktor opowiada o tym, co je w ciągu dnia oraz serwuje kilka rad wszystkim osobom, które chcą się zdrowo odżywiać. Jeremy twierdzi, że nie skupia się aż tak bardzo na tym, ile je: "Na niektórych etapach kariery musiałem utrzymywać bardzo duży rygor dietetyczny, ale z wiekiem po prostu mogę pozwolić sobie na więcej luzu".

Podczas kręcenia programu telewizyjnego lub filmu, aktor zaczyna swój dzień od białek jaj, awokado i kilku plasterków bekonu. Czasami dodaje też plasterek pomidora. Mówi, że w domu nie jada w ten sposób, ponieważ jest zbyt zajęty robieniem gofrów dla swojej córki. Renner utrzymuje też, że często w ciągu dnia zajada się przekąskami, zamiast zjeść pełny lunch. Ale kiedy już siada do pełnoprawnego posiłku, zazwyczaj je tuńczyka lub kurczaka z brokułami.

Jeśli akurat znajduje się na planie filmowym, Renner je lżejsze posiłki, aby nie czuć ociężałości w pracy, która często wymaga sprawności fizycznej i intelektualnej. W domu, kiedy jest z córką, jada większe porcje. "W domu jadam coś w stylu posiłku paleo. Wtedy nie jestem już głodny" - tłumaczy.

A co z cheat dayem? Czy Renner w ogóle uznaje oszukiwanie w diecie? Jak najbardziej. Wówczas je "Wszystko, na co ma ochotę.", jak sam to określa. Jedyną rzeczą, której unika, są pączki. "Jakimś cudem wryło mi się w mózg, że trzeba przebiec osiem mil, żeby spalić jednego pączka. A ja uwielbiam pączki" - mówi.

Jednak niezależnie od tego, co je danego dnia, Renner stoi na straży stwierdzenia, że kluczowe znaczenie ma nawodnienie organizmu. Na tyle, że oprócz wody wspomaga się czymś ekstra. "Biorę coś o nazwie 'Liquid IV', co zawiera potas, elektrolity i inne tego typu rzeczy". 

Renner nie jest typem faceta, który ma fioła na punkcie diety. Stara się postępować rozsądnie, je to, co lubi i nie trzyma się żadnych ścisłych protokołów dietetycznych. Stawia też na obserwowanie swojego organizmu. "Jeśli wszystko w diecie jest zrównoważone, wtedy jesteś w pewnego rodzaju harmonii" - tłumaczy aktor. "Ale jeśli masz nadmiar czegokolwiek, to zakłócisz swoją równowagę i na pewno to odczujesz. Podążaj za swoim sercem, podążaj za swoim ciałem, słuchaj swojego ciała, a myślę, że osiągniesz sukces".

Zobacz również:
REKLAMA