[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Dieta: 5 tłustych przepisów na...odchudzanie

Wszystko, co wiedziałeś dotąd o wpływie tłuszczu na tycie, okazało się nie do końca sprawdzone. Najnowsze teorie naukowe mówią, że tłuszcz może przyspieszać metabolizm, zaspokajać apetyt, a nawet pomagać walczyć z oponą na brzuchu. Oto 5 przepisów, które tego dowodzą.

Dieta: 5 tłustych przepisów na...odchudzanie fot. xmee 2015/shutterstock.com
I. Olej kokosowy: miej w głowie olej

Światek dietetyków nie bez powodu dostał świra na punkcie kokosów. Olej z ich owoców (przypominający konsystencją smalec) składa się „w 65% z trójglicerydów średniołańcuchowych, co sprawia, że trafi a prosto do wątroby, dostarczając natychmiastowego zastrzyku energii” – mówi prof. Robert Lustig, autor książki „Fat Chance”.

Jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw oleju kokosowego, kupuj tylko ten tłoczony na zimno.

 

Innymi słowy, jest od razu zużywany jako paliwo, a nie odkładany w postaci opony. Nasze cudownie, zawiesiste rybne curry wspomaga także pracę mózgu. Badacze z Byrd Alzheimer’s Institute uznali, że olej kokosowy może powstrzymywać demencję. Wrzuć wszystko na patelnię i ciesz się idealnie tłustym, pikantnym, indyjskim żarciem – bez konsekwencji dla żołądka.

Rybne curry

Skład:

 • 2 filety ze strzępiela
 • 1½ łyżeczki kurkumy
 • 15 ml oleju kokosowego
 • 1 cebula, drobno posiekana
 • 3 zielone papryczki chili, przecięte wzdłuż
 • 3 ząbki czosnku, pokrojone
 • 15 listków curry
 • 200 ml mleka kokosowego
 • 4 łyżki masła

Przygotowanie:

1. Natrzyj rybę kurkumą i odrobiną soli.

2. Rozgrzej na patelni olej kokosowy, dodaj cebulę, papryczki, czosnek i 10 listków curry. Smaż chwilę. Przypraw, dodaj mleko kokosowe i gotuj na wolnym ogniu.

3. Smaż filety na maśle około 6 minut. Podawaj z ryżem lub ziemniakami ubitymi z masalą i polanymi sosem curry. Udekoruj pozostałymi listkami.

Bonus: Olej kokosowy prawie nie zawiera utleniających się kwasów tłuszczowych - jest stabilny podczas smażenia w wysokich temperaturach.

II. Kaczy smalec: wytop tłusz

Trzeba przyznać: tłuszcz z kaczki ma tyle kalorii, że nawet facet może się przejąć – 135 kcal na łyżkę. Z drugiej strony ma też sporo zalet, które pozwalają patrzeć przez palce na kaloryczność. W końcu mistrzowie medycyny naturalnej, Chińczycy, stosują go jako lekarstwo.

Ma dużo choliny, która pozytywnie wpływa na pracę wątroby i nerek. Natomiast zawarty w pieczeni wołowej kwas tłuszczowy pobudza jelito cienkie do wytwarzania hormonu zwanego oleoiltanolamida, który wg naukowców z University of California zmniejsza apetyt. Zawartość tłuszczów nasyconych podnosi zaś tempo metabolizmu, więc jesz mniej, spalając więcej.

Żeberka z ziemniakami na kaczym smalcu

Skład:

 • 1½ kg żeberek wołowych
 • 3 łyżki kaczego smalcu
 • wybrane warzywa
 • 1 kg ziemniaków
 • 100 g szalotki, posiekanej
 • 100 g bułki tartej

Przygotowanie:

1. Rozgrzej piekarnik do 160 °C. Obsmaż żeberka na łyżce smalcu i ułóż na warzywach . Piecz przez 35 minut, wyciągnij.

2. Gotuj ziemniaki przez 10 min, następnie pokrój je i wrzuć do reszty smalcu rozgrzanego w piekarniku. Piecz do zezłocenia (45 min) w 200 °C.

3. Skarmelizuj szalotkę, dodaj bułkę tartą i chrzan. Posmaruj żeberka i włóż do piekarnika jeszcze na 10 minut.

Bonus: Żeberka wołowe MH (200 g) zawierają 78% zalecanej dziennej dawki (GDA) tłuszczów nasyconych.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij