[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Czy piwo jest zdrowe: prześwietlamy 4 mity

Niedobrzy ludzie rozprzestrzeniają o piwie złośliwe pogłoski - najwyższy czas z tym skończyć! MH prześwietla najpopularniejsze pogłoski dotyczące picia piwa.

Piwo, browar, butelki z piwem Piwo nie tylko dobrze smakuje - ono wpływa pozytywnie również na zdrowie. Oczywiście pite w umiarze.
1. Piwo działa usypiająco i nie jest dobre na pożycie seksualne: MIT!

 Małe dawki alkoholu ożywiają, ale większe położą nawet Mike’a Tysona. Faktycznie, w szyszkach chmielu znajdują się żywice, lupulina i humulina, które są wykorzystywane w medycynie przy leczeniu nerwic i bezsenności, ale Czeskie Centrum Medyczne wydało opinię, że dwa jasne pełne dziennie dla mężczyzn i jedno w przypadku kobiet podnoszą intensywność przeżywania seksualnych zbliżeń.

Dr Pavel Zemek idzie nawet dalej: taka ilość piwa dziennie odstrasza widmo impotencji na całe życie. Coś w tym może być, ponieważ wszyscy lekarze są zgodni, że picie piwa zmniejsza ryzyko zatykania się żył i tętnic.

2. Piwo jest dobre po intensywnym wysiłku: HIT!

Piwo jest izotoniczne, czyli wyrównuje ciśnienie międzykomórkowe, i hipotoniczne, a więc ułatwia organizmowi szybkie przyjmowanie substancji odżywczych. Intensywny trening to utrata 2% wody z masy ciała i zwiększenie zapotrzebowania na minerały, witaminy i pierwiastki śladowe. Źródlana woda, magnez, potas, sód, fosfor, żelazo, wapń, glukoza, fruktoza, sacharoza, białka i aminokwasy, witaminy A, E, B, C, B i PP – wszystkie te dobra (i jeszcze kilka innych) są zamknięte w jednym kuflu lub butelce. Procentami w takiej ilości nie masz się co specjalnie przejmować – jeżeli nie przyjechałeś samochodem, rzecz jasna – choć na pewno Twoja wątroba głosowałaby za łykiem bezalkoholowego. Na szczęście, dzieci, ryby i wątroby, jak wiadomo, nie mają głosu.

REKLAMA

REKLAMA

Piwo, browar, butelki z piwem Niech Cię nie zmyli ten kojący oczy obrazek - piwo jest zdrowe, ale tylko dla pijących je z umiarem i wyczuciem. Dla przypomnienia: trzy piwa codziennie to już lekka przesada.
3. Od piwa rośnie mięsień piwny: MIT!

Tere-fere, nie od piwa, tylko od podżerania przy jego piciu. Piwo obniża poziom cukru we krwi i pobudza produkcję soków żołądkowych, a więc wzmaga apetyt, ale wartość kaloryczna jednego kufla jest podobna do kalorii z wypitej szklanki soku owocowego, z uwagą, że piwo zawiera trzy razy mniej cukru niż on.

Dodajmy na marginesie, że jeden kieliszek czystej wódki to, bagatela, 250 kcal, a cały kufel około 200 kcal. Wyniki badań walijskich naukowców nie pozostawiają złudzeń – bęben rośnie tylko łakomczuchom. Odstaw czipsy, fistaszki, precelki, koreczki i inne zapychacze, a zobaczysz, że Twój brzuch będzie bezpieczny.

4. Piwo potrafi zapobiegać chorobie Alzheimera: MIT!

Naukowcy udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że picie od jednego do sześciu piw tygodniowo obniża ryzyko wystąpienia demencji starczej o 56% – tak donosi raport dietetyków z brytyjskiej Rady ds. Badań Medycznych. Z kolei wypijanie ich więcej niż 14 tygodniowo zwiększa ryzyko o 22%, ale wtedy, tak czy owak, ma się kłopoty z odróżnieniem fantazji od rzeczywistości, więc nie robi to większej różnicy. 

Departament Miłości do Piwa MH raportuje:

Jeśli Twoja dziewczyna patrzy krzywym okiem na równy rząd butelek z piwem w Twojej lodówce, przeczytaj nasz artykuł i przekonaj ją, że picie piwa to samo zdrowie.

Produkty z kategorii: zdrowie i uroda znajdziesz w sekcji MH Zakupy: Agd domowe

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij