[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Czekolada a wydolność i pszenica a zdrowie - dietetyczne ciekawostki MH

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Czekolada a wydolność i pszenica a zdrowie - dietetyczne ciekawostki MH

W tej porcji ciekawostek dowiecie się, czy czekolada wpływa na sportową wydolność i czy produkty pszeniczne słusznie zajmują tak dużo miejsca na naszych talerzach. 

Czekolada i zdrowie

Tabliczka wydolności

Sok z buraków, o czym świadczą badania naukowe, może być skutecznym sposobem na poprawę wydolności. Niestety, ciężko go przełknąć nawet tym najbardziej skoncentrowanym na wynikach. Dla nich mamy dobrą wiadomość: nowe badania pokazują, że podobny efekt można osiągnąć za pomocą smaczniejszych środków.

Naukowcy z Kingston University w Wielkiej Brytanii odkryli, że flawonole zawarte w nasionach kakao zwiększają produkcję tlenku azotu, który obniża ciśnienie krwi i poprawia wydolność tlenową organizmu.

REKLAMA

Kolarze, którzy jedli dziennie 40 g gorzkiej czekolady (powyżej 70% kakao), po 14 dniach poprawili wyniki w testach o 6%. W drugiej grupie, której przekąską była biała czekolada, takiego wzrostu nie zanotowano. Środki są gorzkie, ale efekty słodkie, prawda?

Marchewką go!

51% – o tyle ograniczysz ryzyko zachorowania na raka prostaty, jedząc codziennie jedną marchewkę - wynika z metaanalizy chińskich naukowców.

Pszeniczny zapalnik

Niemieccy badacze z Uniwersytetu Jana Gutenberga wzięli na warsztat zawarte w pszenicy białka: inhibitory amylazy oraz trypsyny. Orzekli, że mogą one powodować stany zapalne, co z czasem może prowadzić do rozwoju takich chorób, jak m.in. stwardnienie rozsiane czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Ostatecznych dowodów nie ma, podobnie jak w przypadku glutenu, ale podejrzeń jest na tyle dużo, że chyba warto ograniczyć jej udział w menu. Na pewno Ci to nie zaszkodzi.

Po po potas

Dieta o niskiej kaloryczności, którą stosuje się w czasie odchudzania, w połączeniu z intensywnym treningiem, to szybki sposób na to, by naruszyć równowagę elektrolitową. To zaś z kolei prowadzi do zachwiania szeregu procesów – np. brak potasu zakłóca metabolizm glukozy („European Journal of Clinical Investigation”). Dlatego pamiętaj, żeby koniecznie uzupełniać elektrolity, gdy mocno dajesz sobie w kość, by schudnąć. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij