Corona Sunrise – najlepszy na lato drink z piwem Corona

Jeśli masz TikToka, to na pewno już go znasz. Jest tam hitem.

piwo, Corona, przepisy, drinki shutterstock.com

Wiemy, że lepiej nie mieszać piwa z innymi alkoholami, jednak dla tego smaku – warto. Tysiące szalejących za Corona Sunrise TikTokerów nie może się mylić. Na czym polega drink? Bierzesz kilka składników inspirowanych klasycznym koktajlem Tequila Sunrise i wrzucasz do butelki piwa Corona – gotowe. W gorące letnie popołudnie to akurat tyle pracy, ile mamy ochotę wykonać.

REKLAMA

Potrzebujesz zatem: butelki Corony, shota tequili, trochę soku pomarańczowego, grenadyny i kawałka limonki. Być może będziesz musiał upić łyk piwa, żeby zmieścić w butelce dodatkowe składniki. Na koniec zamieszaj butelką, zatykając kciukiem szyjkę, żeby nie rozlać drinka. Uważaj, żeby to wstrząśnięciu zawartość nie wytrysnęła Ci w twarz.

ZOBACZ: Drinki na bazie piwa [Przepisy]

Dlaczego ten trend jest taki fajny? Przede wszystkim Corona jest fajna. Trudno o piwo, które schłodzone lepiej orzeźwia w upalny dzień. Po drugie, Corona Sunrise nie bez powodu staje się wiralowa. Jest genialna w smaku, prosta w wykonaniu i świetnie wygląda. A w dodatku robi się ją bezpośrednio w butelce piwa, więc po wypiciu nie ma żadnych naczyń do zmywania.

Jedyny haczyk? Pewnie myślisz sobie teraz: „Jasne, to wygląda świetnie, ale czym, do cholery, jest ta grenadyna?”. Spieszymy z pomocą. Otóż grenadyna, to syrop barmański z cierpką nutą, często używany do różnego rodzaju – alkoholowych i bezalkoholowych - koktajli. Tradycyjnie robi się go ze świeżych owoców granatu, stąd cierpkość i intensywna ciemnoczerwona barwa. Nazwa syropu pochodzi od francuskiego słowa „grenade”, co oznacza po prostu „granat”. To właśnie grenadyna nadaje drinkowi Corona Sunrise niesamowitą barwę nieba o zachodzie słońca.

REKLAMA