[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Co jest w butelce wina? [fakty i liczby]

MH zagląda do butelki (nie codziennie) i sprawdza, w czym tkwi tajemnica najlepszego napoju świata.

wino fot. Shutterstock
Butelka, podobnie jak etykietka, jest często pieczęcią herbową i znakiem rozpoznawczym wina. Bordoskie wina mają swoje, białe reńskie i alzackie swoje, chianti swoje i tokaje też. O szampanach nie wspominając.

1700 lat ma najstarsza przechowywana butelka wina. Znajduje się w Speyer Museum w Niemczech.

4160 - Kieliszek codziennie do kolacji da przez całe dorosłe życie taką liczbę wypitych butelek.

2970 - Jedna butelka wypijana raz w tygodniu zrobi przez całe dorosłe życie taką ogólną liczbę.

1368 – tyle jest potwierdzonych odmian win na świecie.

600-3600 butelek wina można wytworzyć z 0,4 hektara winnicy.

6,7 miliardów butelek wyprodukowała w 2014 r. Hiszpania.

142,5 miliona litrów wina wypili Polacy w 2013 r.

Cabernet Sauvignon to najczęściej sadzony szczep winny na świecie.

 

 

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij