[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Burger z Sèvres: przepis na idealnego burgera

Metodą prób i błędów przy grillu stworzyliśmy burgera wzorcowego, takiego burgerowego Leonarda da Vinci. Oto tajemnica.

burger fot. Getty Images

Krok 1 - Wybierz mięso

Wiadomo, że musi być wołowina, ale który kawałek będzie najlepszy? Rozmowy z szefami kuchni rozwiewają wątpliwości – łopatka. To właśnie dzięki przerostom tłuszczu nasz burger będzie soczysty i smaczny. Do zrobienia 8 burgerów (przecież nie będziesz jadł sam) potrzebujemy 1,5 kg mięsa.

Zobacz też: 4 przepisy na burgery pełne zdrowia (MH wespół ze Sławkiem, Damianem i Mirkiem, kucharzami z wrocławskiej Soczewki, pokazuje, jak zrobić burgera level master)

Co z tą krową?

Karmiona trawą: Ma zdecydowanie mniej hormonów, antybiotyków i jest chudsza.

Karmiona paszą: Jej tłuszcze sprawią, że zmielona wołowina będzie zwarta.

Krok 2 - Zrób bazę

Przyda się ostry nóż, deska do krojenia, jakieś miski i bezwzględnie maszynka do mielenia mięsa. W razie jej braku wybierz w sklepie mięsnym odpowiedni kawałek i poproś o zmielenie.

1. Krojenie

Pokrój mięso w 2-3-centymetrowe kawałki i wrzuć kostki do zamrażalnika na 25 minut. W ten sposób, podczas mielenia, nie dostaniesz gumowatej mazi.

2. Doprawianie

Wsyp do miski 2 łyżeczki morskiej soli, 2 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu i 2 łyżeczki płatków suszonej cebuli. Wymieszaj.

3. Mielenie

Wkładaj kilka kostek mięsa do podajnika, dosypuj szczyptę przypraw i miel. Powtarzaj czynności aż do wyczerpania składników.

Krok 3 - Ugnieć z wyczuciem

Podstawa to nie przesadzić z ugniataniem mięsa, bo zbyt wyrobiony burger będzie twardy. Delikatnie uformuj z mięsa kulę wielkości piłki do tenisa i rozpłaszcz ją dłonią na desce do szerokości nieco większej niż bułka. Spokojnie, skurczy się w praniu, tfu, na grillu.

Zobacz też: 2 przepisy na burgery według ekspertów MH

REKLAMA

REKLAMA

Mięso mielone wołowe

Krok 4 - Rzuć i zostaw

Tajemnica dobrego burgera z grilla polega na tym, żeby przy nim nie majstrować. Najlepiej położyć mięso na rozgrzanym ruszcie i usiąść sobie z zimnym browarem. Nie przyciskaj go szpatułką do rusztu, nie przesuwaj, nie zamykaj pokrywy grilla – po prostu nic nie rób. Doświadczenia pokazały, że burger tylko raz obrócony ma bardziej chrupiącą skórkę i jest bardziej soczysty niż ten obracany wielokrotnie.

1. Natłuść ruszt

Papierowym ręcznikiem nasączonym olejem przetrzyj ruszt. Połóż burgery na średnio rozgrzany grill i włącz timer na 5 minut – nie na 6 i nie na 4.

2. Obróć

Po 5 minutach obróć. Grilluj dodatkowe 3 minuty lub do chwili, gdy burger osiągnie temperaturę w środku 60 °C. Termometr może się przydać.

3. Jedz!

Kropelki soków na powierzchni burgera mówią, że to jest właśnie ten moment.

Krok 5 - Dobierz dodatki

Zacznij od wrzucenia bułek na grilla, żeby się trochę przypiekły i nabrały chrupkości. Następnie możesz je posmarować masłem lub majonezem i zacząć układać dodatki. Burgery będą smaczniejsze, gdy wymieszasz smaki i konsystencję dodatków – tak nam się wydaje, ale to indywidualna kwestia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij