[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Budowanie mięśni - top 5 produktów

Chcesz być większy? Musisz więcej jeść. Nie da się tego obejść. Zwiększenie masy wymaga dodatniego bilansu energetycznego i azotowego, czyli większej ilości energii i białka niż zazwyczaj. Oto 5 produktów pomocnych przy budowaniu masy.

Tatar, dania białkowe Tatara jedz nie tylko do piątkowej wódeczki z kumplami.

1. Wędzony łosoś

Ma najwyższą wartość biologiczną, określającą tę część wchłoniętego białka i wykorzystaną do syntezy w okresie wzrostu, oraz najwyższą wydajność wzrostową, określającą przyrost masy ciała na 1 kg spożytego białka.

REKLAMA
 

2. Tatar

Jego właściwości antyoksydacyjne u osób rozbudowujących swoje mięśnie skracają czas regeneracji po treningu, a oprócz tego stymuluje wzrost i rozwój tkanki mięśniowej przy jednoczesnym ograniczeniu tkanki tłuszczowej.

3. Pszenny chleb

Zawiera białko roślinne, które choć zaliczane jest do białek o niepełnej wartości, odgrywa istotną rolę przy budowaniu mięśni. Proces ten przebiega optymalnie, jeśli białko obecne w diecie w 2/3 jest pochodzenia zwierzęcego, a w 1/3 roślinnego.

4. Ser ricotta

Zawiera prawie wyłącznie białka serwatkowe, mające więcej aminokwasów, które trzeba dostarczyć, gdyż organizm nie potrafi ich sam syntezować. Ich zawartość w białkach serwatkowych wynosi 52,7 g/100 g białka.

5. Jogurt naturalny

Bakterie probiotyczne pomagają w procesie budowania masy mięśniowej, zwiększają wchłanialność białek i tłuszczu mleka, zatrzymują w organizmie fosfor, wapń i żelazo, dostarczają witamin grupy B oraz ułatwiają trawienie.

Większe mięśnie i wysportowana sylwetka to marzenie prawie każdego faceta. Dla Ciebie niech to nie będzie marzenie, lecz cel. Sprawdź, jak skutecznie budować masę mięśniową i spraw, by ten cel był bliżej niż kiedykolwiek.

MH 04/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij