[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Budowanie mięśni - 8 dietetycznych porad

Chcąc imponować sylwetką atlety, nie musisz się szprycować. Odpowiednie jedzenie sprawi, że wzmocnisz produkcję hormonu wzrostu wspierającego rozwój mięśni. Sprawdź, którymi produktami uzupełnić swoją dietę, by Twoja muskulatura rosła jak na drożdżach.

Uginanie ramion ze sztangą Trening jest ważny, ale pamiętaj, że mięśnie rosną podczas odpoczynku i regeneracji. Musisz je wesprzeć odpowiednią dietą.

1. Zjedz maliny przed snem

Jedzenie zawierające melatoninę poprawiającą sen, w czasie którego wydziela się hormon wzrostu, może podnieść jego produkcję nawet o 157%. Garść malin wieczorem pomoże Ci spać jak kamień.

źródło: „Clinical Endocrinology”

2. Suplementuj się rybami

Deficyt witaminy D jest wiązany z obniżeniem poziomu męskich hormonów. Najlepszym źródłem witaminy D są surowe, tłuste morskie ryby. 100 g łososia może zaspokoić aż 271% dziennego zapotrzebowania.

 źródło: Rikshospitalet, Oslo University

REKLAMA
 

3. Wołowe stejki rządzą

Wołowina to żelazny punkt programu za każdym razem, gdy podajemy produkty wpływające na Twoje mięśnie. Aminokwasy w niej zawarte pomagają wytwarzać ornitynę – składnik zwiększający produkcję hormonu wzrostu nawet czterokrotnie.

źródło: University of Houston

4. Kto smaruje, ten jedzie

Dodawaj olej kokosowy (1 g na 1 kg masy ciała) do szejka, który pijesz przed treningiem, a na kilka godzin zwiększysz produkcję hormonu wzrostu i poprawisz wyniki na siłowni.

źródło: „Journal of Endocrinology”

5. Wykorzystaj moc jogurtu

Badania wskazują, że już 2 g pokarmów bogatych w glutaminę – takich jak jogurt, mleko czy jaja – wystarczą, by podnieść produkcję hormonu wzrostu.

źródło: Louisiana State University

Przeczytaj też: 10 zmian w odżywianiu na budowę masy

6. Siła z soi

Twój proteinowy koktajl przed treningiem może opierać się na białku sojowym, które jest jednym z lepszych naturalnych źródłeł argininy. Ten aminokwas podnosi poziom hormonu wzrostu już po 30 min. 

źródło: Syracuse University

7. Dawka serotoniny

Ananas to najlepsze naturalne źródło serotoniny – hormonu, który wspólnie z melatoniną reguluje sen. Jeśli zjesz go wieczorem (banan też da radę), będziesz lepiej spać, a to właśnie w czasie snu wydziela się hormon wzrostu.

źródło: „The Journal of Clinical Investigation”

8. Daj sobie bobu

W niepozornym ziarenku bobu kryją się bogate zasoby lewodopy. Ten aminokwas stymuluje przysadkę mózgową do produkcji hormonu wzrostu.

źródło: Kobe University School of Medicine

Bonus: Odejdź od stołu

To brzmi dość niewiarygodnie, ale zostało potwierdzone naukowo: krótki post może podnieść poziom hormonu wzrostu nawet o 2000%. Nie wystarczy jednak opuścić jeden posiłek – trzeba nie jeść cały dzień.

źródło: University of Virginia

MH 04/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij