Białko dla wegetarian: 4 produkty o wysokiej zawartości protein

Białko białku nierówne. Dodaj te produkty do swojej listy zakupów, a Twoim mięśniom nigdy nie zabraknie budulca.

białko Shutterstock.com
Shutterstock.com

Postawiliśmy na najbardziej naturalne pokarmy i dlatego nie przeczytasz tu o suplementach o zawartości protein sięgającej 80-90 g na 100 g produktu. Dajmy naturze się popisać. Zamieszczone tu produkty są ułożone wg zawartości białka – im go więcej, tym wyższe miejsce na liście.

1. Tofu

Zawartość białka: 48 g

Tofu zaspokoi Twoje zapotrzebowanie na mangan w 148%. Minerał ten wzmacnia kości i spala cholesterol. Zawiera też 24 g nienasyconych tłuszczów.

Z czym to jeść: Zupa jarzynowa lub tajska. Danie zyska na smaku bez dodatku słonych sosów, pełnych chemicznych wzmacniaczy smaku.

2. Parmezan

Zawartość białka: 42 g

Białka w parmezanie są wyjątkowo lekkostrawne. Porcja dostarczy ci 148% dziennego zapotrzebowania na wapń, niezbędny do prawidłowej pracy mięśni.

Z czym to jeść: Tofu lub (opcja nie wege) pierś z kurczaka. Naukowcy przekonują, że zjesz więcej zdrowego pożywienia, jeśli przyprawisz je czymś tłustym.

(Generalnie lubisz się z mięsem? Oto 5 doskonałych przepisów, z którymi budowanie masy będzie proste i smaczne.)

3. Różowa soczewica

Zawartość białka: 25 g

Ten rodzaj zawiera najwięcej białka, a przy okazji jest pyszny: w 120 g znajdziesz swoją dzienną dawkę magnezu utrzymującego wysoki poziom metabolizmu.

Z czym to jeść: Zamień produkt o wysokim indeksie glikemicznym na soczewicę, a przyspieszysz spadek wagi.

4. Orzechy włoskie

Zawartość białka: 24 g

Wystarczy 50 g (garść) orzechów włoskich, co zaspokoi Twoje dzienne zapotrzebowanie na mangan, który pomoże Ci w regeneracji po treningu.

Z czym to jeść: Pizza. Amerykańscy naukowcy odkryli, że 40 g orzechów włoskich dodanych do tłustego posiłku pomaga utrzymać elastyczność naczyń krwionośnych.

REKLAMA