[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Bezglutenowa kanapka: przepis mistrzów

Nowak Djoković po usunięciu ze swojej diety glutenu został pierwszą rakietą światowego tenisa. Tobie pewnie to nie grozi, ale nie zaszkodzi od czasu do czasu mała odmiana. Zaserwuj na śniadanie bezglutenową kanapkę MH, a gwarantujemy, że dzień rozpoczniesz pełen energii.

Kanapka bezglutenowa fot. shutterstock.com
Gluten to kombinacja białek znajdująca się w pszenicy, jęczmieniu i życie. Część ludzi go nie toleruje – szacunki mówią o 1%. Na nich gluten działa toksycznie i powoduje chorobę zwaną celiakią. Jedyną radą jest dieta polegająca na wyeliminowaniu zawierających go zbóż.

Tak zrobił serbski tenisista Novak Djoković, chociaż nie zdiagnozowano u niego celiakii. Mimo to badania wykazały łagodniejszą formę nietolerancji glutenu, objawiającą się m.in. przewlekłym zmęczeniem – bywało, że Serb poddawał mecze, bo nie miał siły grać.

Od kiedy zmienił menu, forma poszybowała w górę, a on stał się numerem 1 światowego tenisa. Jeśli chcesz sprawdzić, czy u Ciebie zajdzie podobna zmiana, podpowiadamy pierwszy krok – oto kanapka będąca bezglutenowym asem. 

Składniki:

Warstwa 1

 • bekon
 • pomidor
 • rzeżucha

Warstwa 2

 • curry
 • sok z cytryny
 • chutney mango
 • kolendra
 • majonez
 • pierś z kurczaka

Warstwa 3

 • chleb bezglutenowy

Przepis:

Gem

Na patelni lub grillu przygotuj bekon i pierś z kurczaka, a chleb opiecz w tosterze.

Set

Połącz sok z cytryny, chutney mango i majonez, dopraw sosem curry, kolendrą oraz pieprzem i solą. Wymieszaj z pokrojonym na kawałki kurczakiem.

Mecz

Nałóż mieszankę na kromkę chleba i przykryj kolejną. Na wierzchu ułóż plasterki pomidora, bekon i rzeżuchę. Gotowe! 

Zdrowotny as serwisowy:

 • Pomidory zwiększają odporność skóry na promienie UV.
 • Pełnoziarnisty chleb bezglutenowy kupisz w coraz większej liczbie sklepów.
 • Uważaj na wędliny, które często zawierają gluten. Najlepiej sam upiecz mięso, które wykorzystasz w kanapce.
 • Jeden plasterek bekonu to nawet kilka gramów białka.
 • Rzeżucha dostarczy dziennej dawki witaminy K oraz przeciwutleniaczy. 

REKLAMA
 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij