Bez mięsa będziesz chodził głodny [Wegańskie mity]

Czy weganie rzeczywiście mają problem z uczuciem sytości a raczej jego brakiem? To możliwe, ale tylko wówczas, gdy nie przyłożą się do swojego menu. Czyli jak w każdej diecie.

shutterstock.com

Teza: Bez mięsa będziesz chodził cały czas głodny

Jak jest naprawdę?

Jeżeli postawisz na bezmięsną dietę w wersji pierożkowo-kluseczkowej, to owszem, wtedy tak. Nikt jednak nie przekonuje, że to dobra droga. Niestety, jest sporo wegan idących na łatwiznę, których dieta daleka jest od zdrowej i dobrze zbilansowanej. Trzeba jednak podkreślić, że posiłki oparte na roślinach mają naprawdę mocne papiery na to, żeby nasycić na długo. Znajduje się w nich bowiem sporo błonnika, który przynosi poczucie sytości.

ZOBACZ: Redaktor MH na diecie wegańskiej

To również posiłki duże objętościowo (przy niewielkiej ilości kalorii!), a wypełnienie żołądka jest jednym z elementów niezbędnych do uruchomienia części hormonów regulujących uczucie głodu oraz sytości. Musisz tylko uniknąć najczęściej spotykanego błędu u wegan – posiłku o niskiej zawartości białka. I będzie dobrze.

No to jak żyć?

Postaraj się, żeby w ramach każdego posiłku dostarczyć sobie przynajmniej 20-30 g protein, a nie będziesz musiał martwić się o to, że zaraz po skończeniu jedzenia staniesz się głodny. Żeby to osiagnąć, do warzyw dodawaj kasze, rośliny strączkowe oraz produkty sojowe, które zapewnią Ci zastrzyk bezmięsnych protein.

REKLAMA