[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Bez mięsa będziesz chodził głodny [Wegańskie mity]

Czy weganie rzeczywiście mają problem z uczuciem sytości a raczej jego brakiem? To możliwe, ale tylko wówczas, gdy nie przyłożą się do swojego menu. Czyli jak w każdej diecie.

Teza: Bez mięsa będziesz chodził cały czas głodny

Jak jest naprawdę?

Jeżeli postawisz na bezmięsną dietę w wersji pierożkowo-kluseczkowej, to owszem, wtedy tak. Nikt jednak nie przekonuje, że to dobra droga. Niestety, jest sporo wegan idących na łatwiznę, których dieta daleka jest od zdrowej i dobrze zbilansowanej. Trzeba jednak podkreślić, że posiłki oparte na roślinach mają naprawdę mocne papiery na to, żeby nasycić na długo. Znajduje się w nich bowiem sporo błonnika, który przynosi poczucie sytości.

REKLAMA

ZOBACZ: Redaktor MH na diecie wegańskiej

To również posiłki duże objętościowo (przy niewielkiej ilości kalorii!), a wypełnienie żołądka jest jednym z elementów niezbędnych do uruchomienia części hormonów regulujących uczucie głodu oraz sytości. Musisz tylko uniknąć najczęściej spotykanego błędu u wegan – posiłku o niskiej zawartości białka. I będzie dobrze.

No to jak żyć?

Postaraj się, żeby w ramach każdego posiłku dostarczyć sobie przynajmniej 20-30 g protein, a nie będziesz musiał martwić się o to, że zaraz po skończeniu jedzenia staniesz się głodny. Żeby to osiagnąć, do warzyw dodawaj kasze, rośliny strączkowe oraz produkty sojowe, które zapewnią Ci zastrzyk bezmięsnych protein.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij