Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Alpha-GPC = więcej hormonu wzrostu?

Od zawsze staramy się przekonać Cię, że klucz do większych mięśni i lepszej formy tkwi w dobrze skomponowanej diecie. Oto kolejna porcja. Dowodów.

mięśnie hormon wzrostu fot. Shutterstock
Tym razem na talerz – tfu, na warsztat – naukowcy wzięli związek o groźnie brzmiącej nazwie alpha-GPC. W "International Society of Sports Nutrition" opublikowano wyniki badania, w którym udział wzięli młodzi mężczyźni z przynajmniej dwuletnim stażem treningowym. Podzielono ich na dwie grupy. Jedna przyjmowała placebo, a drugiej podano dawkę alpha-GPC. Następnie sprawdzono ich moc w czasie wyciskania sztangi.

Okazało się, że w drugiej grupie wzrosła ona o 14%. To niejedyna korzyść, ponieważ z innych badań wynika, że alpha-GPC wpływa pozytywnie na wydzielanie hormonu wzrostu, który wspiera budowanie masy mięśniowej. W badaniach stosowano różne dawki alpha-GPC – od 250 do 600 mg. Ta druga wartość jest trudna do dostarczenia z normalnej żywności, ale o dolny poziom można się już pokusić. Najlepszym dostawcą tego związku jest wątroba wołowa, która zawiera go w ilości prawie 78 mg na 100 g.

W łatwiejszej do znalezienia w sklepach wątrobie drobiowej znajdziesz go o wiele mniej (8,8 mg/100 g). Inne dobre źródła to dorsz atlantycki (30 mg/100 g) i otręby owsiane (33 mg/100 g). Jeśli trafisz gdzieś w sklepie wątrobę wołową, przyrządź ją w podany obok sposób. Pyszny posiłek gwarantowany.

Alpha-GPC to związek, który według badań poprawia wyniki w treningu siłowym i zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij