[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Alpha-GPC = więcej hormonu wzrostu?

Od zawsze staramy się przekonać Cię, że klucz do większych mięśni i lepszej formy tkwi w dobrze skomponowanej diecie. Oto kolejna porcja. Dowodów.

mięśnie hormon wzrostu fot. Shutterstock
Tym razem na talerz – tfu, na warsztat – naukowcy wzięli związek o groźnie brzmiącej nazwie alpha-GPC. W "International Society of Sports Nutrition" opublikowano wyniki badania, w którym udział wzięli młodzi mężczyźni z przynajmniej dwuletnim stażem treningowym. Podzielono ich na dwie grupy. Jedna przyjmowała placebo, a drugiej podano dawkę alpha-GPC. Następnie sprawdzono ich moc w czasie wyciskania sztangi.

Okazało się, że w drugiej grupie wzrosła ona o 14%. To niejedyna korzyść, ponieważ z innych badań wynika, że alpha-GPC wpływa pozytywnie na wydzielanie hormonu wzrostu, który wspiera budowanie masy mięśniowej. W badaniach stosowano różne dawki alpha-GPC – od 250 do 600 mg. Ta druga wartość jest trudna do dostarczenia z normalnej żywności, ale o dolny poziom można się już pokusić. Najlepszym dostawcą tego związku jest wątroba wołowa, która zawiera go w ilości prawie 78 mg na 100 g.

W łatwiejszej do znalezienia w sklepach wątrobie drobiowej znajdziesz go o wiele mniej (8,8 mg/100 g). Inne dobre źródła to dorsz atlantycki (30 mg/100 g) i otręby owsiane (33 mg/100 g). Jeśli trafisz gdzieś w sklepie wątrobę wołową, przyrządź ją w podany obok sposób. Pyszny posiłek gwarantowany.

Alpha-GPC to związek, który według badań poprawia wyniki w treningu siłowym i zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu.

REKLAMA
STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij