[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

9 produktów, które lubią Twoje mięśnie

Jeśli chcesz przybrać na masie, musisz dostarczyć mięśniom odpowiednią ilość białka, żeby miały z czego rosnąć. To menu zawiera także sporą dawkę zdrowych tłuszczów, które zwiększają produkcję testosteronu – hormonu wzmacniającego efekty treningu.  

ricotta fot. Dominik Bachurek, 2015, shutterstock.com
Białko to jednak nie wszystko. Potrzebna jest też solidna dawka składników, które działają przeciwzapalnie i łagodząco na mięśnie. I oczywiście węglowodany w odpowiedniej formie. I pamiętaj – to, że pracujesz nad ciałem, nie oznacza, że masz jeść niesmacznie. 

Daj sobie też spokój z mdłymi proteinowymi koktajlami. Te produkty zawierają wszystkie składniki, które z jednej strony budują mięśnie, a z drugiej zapobiegają ich uszkodzeniom.

1. Ricotta

Znudzony koktajlami białkowymi? Z powodzeniem zastąpi je ser ricotta. Zawiera mnóstwo serwatki – najlepszego paliwa dla mięśni.

REKLAMA

fot. Dan Matthews
2. Sezam

Te niepozorne ziarenka wspomagają funkcję syntetyzowania aminokwasów z jedzenia w białka, z których zbudowane są mięśnie.

krewetki fot. Dan Matthews
3. Krewetki

Aby Twój wysiłek w budowaniu masy przyniósł konkretne efekty, powinieneś jeść białko co trzy godziny. Krewetki spełniają najsurowsze wymogi diety na masę.

szpinak fot. Dan Matthews
4. Szpinak

Babcia miała rację – w szpinaku siła. Azotany zawarte w liściach pomagają w syntezie białek poprawiających kurczliwość mięśni.

pierś z kurczaka, kurczak fot. shutterstock.com
5. Kurczak

Kanapka z grillowanym filetem stanowi idealny posiłek przed wysiłkiem. Węglowodany podnoszą poziom insuliny, która spowalnia rozkład białek. 

ryż fot. shutterstock.com
6. Ryż

Jeżeli chcesz budować masę, musisz zwiększyć spożycie węglowodanów o jedną piątą. To około dwóch garści brązowego ryżu dziennie.

chleb fot. shutterstock.com
7. Chleb

Ulubione męskie źródło węglowodanów. Połowa z przyswajanych kalorii powinna pochodzić z węgli. Taka dieta podnosi poziom testosteronu o 40% skuteczniej niż diety oparte na białku.

serek wiejski fot. shutterstock.com
8. Serek wiejski

Jest bardzo bogaty w leucynę – aminokwas, który podnosi wytrzymałość mięśni o 25% (pod warunkiem że zjadamy go codziennie).

makrela, ryby fot. shutterstock.com
9. Makrela

To prawdziwa kopalnia kwasów omega-3, które działają jak Castrol GTX na mięśnie. Przyspieszają ich regenerację i wzrost po ciężkiej sesji na siłowni.

MH Dieta 2014

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij