[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

9 produktów, które lubią Twoje mięśnie

Jeśli chcesz przybrać na masie, musisz dostarczyć mięśniom odpowiednią ilość białka, żeby miały z czego rosnąć. To menu zawiera także sporą dawkę zdrowych tłuszczów, które zwiększają produkcję testosteronu – hormonu wzmacniającego efekty treningu.  

ricotta fot. Dominik Bachurek, 2015, shutterstock.com
Białko to jednak nie wszystko. Potrzebna jest też solidna dawka składników, które działają przeciwzapalnie i łagodząco na mięśnie. I oczywiście węglowodany w odpowiedniej formie. I pamiętaj – to, że pracujesz nad ciałem, nie oznacza, że masz jeść niesmacznie. 

Daj sobie też spokój z mdłymi proteinowymi koktajlami. Te produkty zawierają wszystkie składniki, które z jednej strony budują mięśnie, a z drugiej zapobiegają ich uszkodzeniom.

1. Ricotta

Znudzony koktajlami białkowymi? Z powodzeniem zastąpi je ser ricotta. Zawiera mnóstwo serwatki – najlepszego paliwa dla mięśni.

REKLAMA

REKLAMA

fot. Dan Matthews
2. Sezam

Te niepozorne ziarenka wspomagają funkcję syntetyzowania aminokwasów z jedzenia w białka, z których zbudowane są mięśnie.

REKLAMA

krewetki fot. Dan Matthews
3. Krewetki

Aby Twój wysiłek w budowaniu masy przyniósł konkretne efekty, powinieneś jeść białko co trzy godziny. Krewetki spełniają najsurowsze wymogi diety na masę.

REKLAMA

REKLAMA

szpinak fot. Dan Matthews
4. Szpinak

Babcia miała rację – w szpinaku siła. Azotany zawarte w liściach pomagają w syntezie białek poprawiających kurczliwość mięśni.

REKLAMA

pierś z kurczaka, kurczak fot. shutterstock.com
5. Kurczak

Kanapka z grillowanym filetem stanowi idealny posiłek przed wysiłkiem. Węglowodany podnoszą poziom insuliny, która spowalnia rozkład białek. 

REKLAMA

REKLAMA

ryż fot. shutterstock.com
6. Ryż

Jeżeli chcesz budować masę, musisz zwiększyć spożycie węglowodanów o jedną piątą. To około dwóch garści brązowego ryżu dziennie.

REKLAMA

chleb fot. shutterstock.com
7. Chleb

Ulubione męskie źródło węglowodanów. Połowa z przyswajanych kalorii powinna pochodzić z węgli. Taka dieta podnosi poziom testosteronu o 40% skuteczniej niż diety oparte na białku.

REKLAMA

REKLAMA

serek wiejski fot. shutterstock.com
8. Serek wiejski

Jest bardzo bogaty w leucynę – aminokwas, który podnosi wytrzymałość mięśni o 25% (pod warunkiem że zjadamy go codziennie).

REKLAMA

makrela, ryby fot. shutterstock.com
9. Makrela

To prawdziwa kopalnia kwasów omega-3, które działają jak Castrol GTX na mięśnie. Przyspieszają ich regenerację i wzrost po ciężkiej sesji na siłowni.

MH Dieta 2014

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA