[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

7 powodów, dla których warto jeść wołowinę

Soczysty kawał steka to nie tylko niebo w gębie, ale przede wszystkim źródło całej masy składników potrzebnych aktywnemu mężczyźnie.

wołowina fot. Shutterstock
Wołowina ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych może spokojnie lądować na Twoim talerzu kilka razy w tygodniu. Pomoże uzupełnić zwiększone zapotrzebowanie na proteiny, składniki mineralne oraz witaminy, spowodowane intensywnym treningiem. Przyrządź ją sam, albo spróbuj, jak smakuje hodowana w specjalny sposób amerykańska wołowina. 

Proteiny

Kawałek wołowiny to spora dawka białka o bardzo korzystnym składzie aminokwasów, czyli cegiełek, z których zbudowane są nasze mięśnie. W steku znajdziesz sporo tych najcenniejszych, rozgałęzionych, jak walina, leucyna oraz izoleucyna.

Witamina B12

Bierze udział w mechanizmie przetwarzania białek, tłuszczów i węglowodanów na energię. Jest także niezmiernie istotna z punktu działania układu nerwowego. Pomoże Ci się skoncentrować i wesprze pamięć.

Cynk

Bez niego nie działałby właściwie Twój układ odpornościowy – tarcza chroniąca przed chorobami. Wchodzi w skład wielu enzymów, a także jest potrzebny do produkcji hormonów, m.in. testosteronu.

REKLAMA

REKLAMA

Stek z frytkami Jak zrobić pyszny stek z frytkami
Selen

Może przyczyniać się do ochrony przed niektórymi rodzajami nowotworów. Chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, a także poprawia jakość spermy - jego niedobór obniża ilość plemników.

Cholina

Bez niej nie działałyby poprawnie komórki, bo - będąc składnikiem lecytyny - buduje błony komórkowe. Bierze udział w metabolizmie tłuszczów, a dieta uboga w cholinę zwiększa ryzyko chorób serca.

Fosfor

Ten składnik mineralny, do spółki z wapniem i witaminą D, odpowiada za mocne kości i zęby. Uczestniczy również w przewodzeniu bodźców nerwowych, czyli pośrednio wpływa na wyniki w czasie treningu.

Żelazo

To jeden z najważniejszych składników w diecie aktywnego mężczyzny, ponieważ jest niezbędny do transportu tlenu. Bez żelaza nie dotrze on do mięśni, co znacząco obniży Twoje osiągi.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij