6 zasad na sześciopak

Doskonale wyrzeźbione mięśnie brzucha to nie tylko powód do dumy - to najlepsze świadectwo Twojej świetnej formy, treningowej determinacji i żelaznej dyscypliny dietetycznej. Zobacz, jak w prosty sposób dopomóc sobie w osiągnięciu tego celu.

Mięśnie brzucha Sfio Cracho 2015/Shutterstock
fot. Sfio Cracho 2015/Shutterstock
Właściwy trening

REKLAMA

Najbardziej efektywną strategią jest połączenie treningu siłowego i treningu interwałowego o wysokiej intensywności. Trzy razy w tygodniu stosuj trening ogólnorozwojowy z ciężarami z jednodniową przerwą między sesjami. W dniach, które pozostają, wykonaj trening interwałowy.

 

REKLAMA

REKLAMA

trening FBW fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Jedz śniadanie

REKLAMA

Podczas pierwszej godziny po obudzeniu zjedz posiłek albo wypij koktajl białkowy o wartości przynajmniej 450 kalorii. Brytyjczycy odkryli, że rozmiar śniadania jest odwrotnie proporcjonalny do obwodu w pasie. Nie można jednak przesadzać. Staraj się zmieścić w mniej więcej 500 kaloriach. To porcja owsianki z jogurtem lub serwatką białkową i pół szklanki rodzynek lub borówek.

 

REKLAMA

10 patentów na stalowe mięśnie brzucha shutterstock.com
fot. Alexander Lukatskiy 2015/Shutterstock
Analizuj dietę

REKLAMA

Nie mamy zamiaru zamęczać Cię teorią psychologii sukcesu, ale warto jest nieustannie być świadomym swojego zadania. Naukowcy z University of Iowa odkryli, że ludzie, którzy systematycznie analizują swoją dietę i cele treningowe, osiągają je częściej niż ci, którzy rzadko poświęcają temu uwagę.

 

REKLAMA

REKLAMA

Mięśnie brzucha Iulian Valentin 2015/Shutterstock
fot. Iulian Valentin 2015/Shutterstock
Pij wodę

REKLAMA

Wypij około 450 ml (dwie szklanki) chłodnej wody, gdy tylko wstaniesz z łóżka. Niemieccy naukowcy odkryli, że dzięki temu przez następne 1,5 h Twój metabolizm przyspieszy o 24% (mała dawka wody nie powoduje takiego efektu). Mięśnie też rosną szybciej, jeśli są dobrze nawodnione. W ciągu dnia wypijaj więc około 3,7 litra wody.

 

REKLAMA

Sześciopak doskonały: ćwiczenia, sprzęt i dieta BigLike Images 2014/shutterstock
fot. BigLike Images 2014/shutterstock
Drugie śniadanie

REKLAMA

Zabierz do pracy:

  • jabłko na poranną przekąskę
  • 2 plasterki sera (zjedz z jabłkiem)
  • to, co zostało z ostatniego obiadu (600 kcal), na lunch
  • koktajl białkowy lub 0,5 l mleka na popołudniową przekąskę.

Twój organizm otrzyma w ciągu dnia właściwą dawkę pożywienia, bez przejadania się. Dostarczysz też składników potrzebnych do treningu – nieważne, o której godzinie ćwiczysz na siłowni.

 

REKLAMA

REKLAMA

facet, mięśnie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Kładź się wcześnie spać

REKLAMA

Brak snu zaburza równowagę hormonów odpowiedzialnych za spalanie tłuszczu. Wystarczą trzy noce, podczas których się nie wyśpisz, aby Twoje komórki mogły stać się odporne na insulinę. Po jakimś czasie doprowadzi to do odkładania się tłuszczu na Twoim brzuchu. Jeżeli z powodu stresu masz kłopoty z zaśnięciem, przed pójściem spać przemyśl dokładnie plan na kolejny dzień, spisz na kartce zadania i przestań się wszystkim martwić już do samego rana. 

MH 05/09

 

Zobacz również:
Jeśli regularnie od dłuższego czasu trenujesz z ciężarami, zapewne w Twoim repertuarze znaleźć można wiele schematów wykonywania serii i powtórzeń. Drop sety, gigantserie, superserie, serie piramidalne – każda z nich ma swoje wady i zalety. Przyglądamy się bliżej tym ostatnim, ale w nieco odmiennym wariancie. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA