5 zaskakujących właściwości piwa

Smaczne, zimne i... zdrowe. Tak - kufelek złocistego napoju może dać Ci coś więcej niż wyborny smak. Może również pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Oto kilka zaskakujących faktów o zdrowotnych właściwościach piwa. 

Piwo a zdrowie shutterstock.com
Piwo nie musi stać w opozycji do formy i zdrowia.
Piwo zapobiega chorobie nowotworowej.

REKLAMA

„Prowadzi się zaawansowane badania nad antyutleniaczami zawartymi w piwie – mówi dr Toni Steer, brytyjski dietetyk – ale na razie jesteśmy na wstępnym, laboratoryjnym etapie”. Jury nie wydało więc jeszcze werdyktu.

Ciemne piwo ma więcej kalorii niż jasne.

Większość kalorii w napojach jest uzależniona od ilości czystego alkoholu w nich zawartego, czyli generalnie można powiedzieć, że im mocniejsze piwo, tym bardziej kaloryczne. Jeżeli jednak będziesz trzymał się z dala od przekąsek, włos z głowy nikomu nie spadnie. Jeśli jesteś na diecie niskokalorycznej, zrób sobie z piwem małą przerwę – zamiast walczyć z Twoim tłuszczem, organizm będzie walczył z węglowodanami zawartymi w piwie i diabli porwą Twój wysiłek.

Piwo służy naszym kościom.

Regularne picie piwa sprawia, że stajesz się twardzielem. Przynajmniej jeżeli chodzi o kościec. Piwo zawiera duże ilości krzemu pochodzącego z łupinek ziaren jęczmienia, a ostatnie badania pokazują, że twardość kości jest bezpośrednio związana właśnie z przyjmowaniem tego minerału. Warto też pamiętać, że osteoporoza nie jest wyłącznie babską dolegliwością.

Piwo jest dobre na nerki.

Tak, ale na zdrowe. Piwo nie jest lekarstwem, tylko środkiem zapobiegawczym. Wypłukuje z nas szkodliwe substancje powstałe w wyniku przemiany materii, a jego moczopędne właściwości powodują częste ganianie do ubikacji i w rezultacie – oczyszczanie organizmu.

Piwo wzmacnia włosy i zwalcza trądzik.

Z jednym zastrzeżeniem – należy je w kosmetyce stosować zewnętrznie, nie doustnie. Przepłukiwanie piwem włosów podczas mycia nadaje im blask, a dzięki witaminom grupy B, przeciwdziałającym wydzielaniu się tłuszczu przez gruczoły łojowe, działa doskonale na przetłuszczające się włosy. Kremy z drożdżami piwnymi są bardzo skuteczne przy trądziku. 

Zobacz również:
Jak zadbać o serce, gdy nie przepadasz za bieganiem? Odpowiedź może być zaskakująca, bo okazuje się, że tak samo korzystna dla układu sercowo-naczyniowego co jogging czy jazda na rowerze może być jedna z najspokojniejszych aktywności na świecie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA