[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

5 zasad przechowywania żywności w lodówce

Zdarzyło Ci się kiedyś zatruć nieświeżym jedzeniem? Oto 5 prostych do wprowadzenia w życie zasad, dzięki którym żywność przechowywana w Twojej lodówce na dłużej zachowa wartościowe składniki odżywcze, a Ty ustrzeżesz się od ponownego rozstroju żołądka i wielu groźnych chorób.

lodówka fot. Anna Omelchenko, 2015, shutterstock.com
1. Zimno, ale bez zamarzania

„Nastaw termostat na ok. 1 °C” – mówi Nils Norén, jeden z szefów French Culinary Institute. To optymalna temperatura, aby nie rozwijały się bakterie, a jedzenie nie przemarzło.

2. Nie chowaj zdrowego jedzenia wgłąb lodówki

Po zdrowe jedzenie sięgasz trzy razy częściej, jeżeli znajduje się w zasięgu Twojego wzroku – tak wynika z badań przeprowadzonych na Cornell University.

Między innymi dlatego producenci płacą dodatkowo za to, aby ich towary były umieszczone w supermarketach na półkach na poziomie wzroku. Tak więc półki najbardziej dostępne wypełnij zdrowymi produktami.

REKLAMA

3. Kupuj częściej, ale mniej

Nie rób dużych zapasów – najwyżej na dzień czy dwa do przodu. „Ludzie mają skłonność do nieświadomego ograniczania porcji jedzenia, gdy zapasy są małe” – mówi prof. Kit Jarrows z Golden Gate University.

Poza tym im więcej kupujesz, tym więcej wyrzucasz.

4. Różnica temperatury robi swoje

Produkty, które szybciej się psują, lokuj w tylnej części lodówki, ponieważ tam jest najzimniej i jest szansa, że dłużej zachowają świeżość.

5. Mięso trzymaj osobno

Jeżeli nie przechowujesz mięsa w zamrażalniku, pamiętaj, że świeże mięso i wędliny trzeba trzymać w osobnym pojemniku, aby uniknąć zakażenia innego jedzenia bakteriami salmonelli czy E.coli.

I raz na dwa tygodnie przetrzyj lodówkę szmatką z octem – to ją zdezynfekuje.

MH 05/11

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij