5 rzeczy, których nie warto zamawiać na randce

5 rzeczy, z powodu których romantyczna kolacja we dwoje może skończyć się katastrofą.

spaghetti i piwo Shutterstock.com
Shutterstock.com

1. Piwo

Nie mamy nic przeciwko kuflowi złocistego napoju z pianką, ale jeśli nie chcesz, by siedząca naprzeciwko Ciebie dziewczyna pomyślała, że traktujesz ją na równi ze swymi kumplami, zamów coś bardziej wyrafinowanego. Poza tym z jej punktu widzenia nie ma nic gorszego niż facet, który na randce co kwadrans przerywa rozmowę i w podskokach pędzi do toalety, aby ulżyć pęcherzowi.

(Zobacz też: Za to w domu sobie nie odmawiaj - oto 10 powodów, dla których warto pić piwo)

2. Mocne alkohole

Co prawda powodują, że atmosfera szybko robi się swobodniejsza, ale jednocześnie sprawiają, że naczynia krwionośne w Twoim ciele także się rozluźniają. A to wiąże się z obniżeniem ciśnienia krwi, którego konsekwencją jest m.in. słabsze ukrwienie narządów płciowych. Twój najlepszy przyjaciel będzie miał, podobnie jak Ty, problemy z utrzymaniem się w pionie. Najrozsądniejszym wyborem wydaje się wino - oto kompendium wiedzy o tym szlachetnym trunku.

3. Spaghetti

Podtrzymywanie rozmowy i walka z wymykającym się spod kontroli makaronem zdecydowanie nie idą w parze. Jeśli ona ma duże poczucie humoru, to pół biedy, bo wszystko można obrócić w żart. Ale i jej nie będzie do śmiechu, jeśli przypadkiem poplami swoją sukienkę sosem pomidorowym . We włoskiej restauracji bezpieczniej na początek znajomości zamówić ravioli albo lasagne.

4. Czosnek, cebula i inne produkty spożywcze o nieprzyjemnym zapachu

Jeśli nie chcesz, żeby po kolacji każda Twoja próba pocałowania jej kończyła się fiaskiem, wybierz z karty potrawy zrobione ze składników o, hm, mniej wyrazistym aromacie.

5. Fasola, groch i kapusta

Każde z tych warzyw może powodować wzdęcia, a jakie krępujące konsekwencje się z tym wiążą, pewnie nie musimy Ci tłumaczyć. Jeśli nie chcesz, aby w Twoich jelitach nagromadziły się gazy, które mogą się uwolnić w najmniej odpowiednim momencie, zrezygnuj na pierwszej kolacji z fasolki po bretońsku, grochówki i bigosu.

REKLAMA