Napoje poprawiające osiągi: które działają, które to ściema

Nowoczesne alternatywy dla poczciwej wody mineralnej podobno mają sprawić, że nasze osiągi wystrzelą w górę. Ile w tym prawdy, a ile marketingowego bełkotu?

woda kokosowa fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. Doping prosto z kokosa - woda kokosowa

Lobby kokosowe wpakowało w promocję chyba bardzo grubą kasę, bo od kilku ładnych miesięcy z każdej strony wbija się nam do głowy, że kokosowe równa się megazdrowe. Prawda jest jednak taka, że zawarte w wodzie kokosowej elektrolity nie tylko przyspieszą potreningową regenerację, ale również skutecznie wyleczą kaca. Do dna.

REKLAMA

2. Klonowa woda zdrowia doda - woda klonowa

Badacze już dawno temu rozgrzeszyli smakoszy hojnie oblewających swoje poranne naleśniki syropem klonowym. Okazało się, że zawiera on wiele substancje działających oczyszczająco i przeciwnowotworowo. Jak sprawa ma się z wodą klonową? Doniesienia na jej temat są różne, ale jeśli wpadnie Ci w ręce – spróbuj.

3. Legendarna brzoza - sok z brzozy

Sok z brzozy to bogactwo potasu, magnezu i substancji odżywczych. Miłośnicy chórem twierdzą, że zawarte w nim witaminy nie tylko poprawiają samopoczucie, ale również rozjaśniają i odmładzają skórę. Wspomnianych fanów soku z brzozy nie znamy prywatnie, więc wpływ na cerę będziesz musiał ocenić sam. Warto.

REKLAMA

REKLAMA

Bieganie półmaratonu shutterstock.com

4. Z węglem znaczy oczyszczony - woda z węglem

Jeśli wrzucanie do wody tego, co zazwyczaj latem wrzucasz do grilla, brzmi jak zły pomysł – to prawdopodobnie jest to zły pomysł. Górnicy, wróć: fani tego rozwiązania wskazują na poprawę trawienia i skuteczność w wypłukiwaniu toksyn. My znaleźliśmy badania, z których wynika, że taki drink może powodować obstrukcje.

REKLAMA

5. Ale nie ma to jak kranówa - woda z kranu

Minerały, które znalazłbyś po zbadaniu zawartości szklanki uzupełnionej przy kuchennym zlewie, nie są tam bez powodu. Dzięki nim woda jest zdatna do spożycia, czysta i nierzadko zawiera minerały, których nie dostarczysz nawet najlepiej zbilansowaną dietą. Jeśli w Twojej okolicy nie ma takiego zakazu, pij z kranu na zdrowie.

Zobacz również:
REKLAMA