100% energii w 4 tygodnie

Żaden trening nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli podczas niego zabraknie Ci sił, aby dać z siebie wszystko. Ale mamy na to sposób. Oto nasz 4-tygodniowy plan diety, dzięki któremu będziesz zawsze kipiał energią, bez względu na to, co trenujesz.
Simone Voigt 2011/shutterstock.com
Oparte na węglowodanach złożonych i pełnowartościowych białkach śniadanie to podstawa diety, która zapewni Ci energię 24 godziny na dobę. (fot. Simone Voigt 2011/shutterstock.com)

Na ławeczce w siłowni, piłkarskiej murawie czy biegowej trasie najważniejsza oprócz siły rzecz, której Ci trzeba, to wytrzymałość. Dlatego razem z dietetykiem Dalem Pinnockiem z Natural Solutions Clinic w Wielkiej Brytanii stworzyliśmy jadłospis na cały miesiąc, który pozwoli Ci poprawić wydolność i osiągnąć lepsze wyniki w dowolnej dyscyplinie, którą trenujesz.

Trzymaj się poniższego schematu posiłków, a nie zabraknie Ci energii, by z łatwością ukończyć trening i mieć jeszcze dość "poweru" na resztę dnia (jeśli nie ćwiczysz regularnie, pozwoli Ci utrzymać formę, pod warunkiem, że nawet w barze będziesz wybierał te produkty). Jeśli uznasz, że potrzebujesz więcej paliwa dla mięśni, przygotuj sobie dodatkowo przed i po każdym treningu koktajl z białka serwatkowego w proporcjach białka i węglowodanów 4:1.

Poniedziałek: dzień treningowy


Śniadanie:

miseczka płatków z otrębów pszennych z pełnotłustym mlekiem

banan

Drugie śniadanie:

• kubek jogurtu naturalnego (150 ml) z garścią migdałów i muesli

pomarańcza i jabłko

Obiad:

250 g grillowanej, chudej wołowiny

porcja zielonych warzyw

ziemniaki gotowane w mundurkach

Podwieczorek:

ćwiartka melona z odtłuszczonym serkiem wiejskim i owocami leśnymi

Kolacja:

pasta z tuńczyka (1 puszka), purée z awokado, oliwy z oliwek i szpinaku na 3-4 połówkach pełnoziarnistych bułek

Dlaczego? Zacznij tydzień od doładowania organizmu jedzeniem pełnym białka i o niskim indeksie glikemicznym. "Poza tym te produkty są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które pomogą zmniejszyć stany zapalne mięśni, będące wynikiem treningu" - wyjaśnia Pinnock.

1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA