Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Zadbaj o klejnoty rodzinne

To, jak traktujesz swoje klejnoty rodzinne dziś, ma wpływ na ich działanie w przyszłości. Oto 6 problemów z jądrami i penisem, których nie możesz zlekceważyć, jeśli chcesz, by zawsze działały niezawodnie. Poznaj zagrożenia i dowiedz się, jak sobie z nimi radzić.
fot. Wiesław Jurewicz
Facet, który ma problem poniżej pasa, ma trudniej niż kobieta. Ona od okresu dojrzewania przyzwyczajana jest do wizyt u ginekologa, my ostatni raz pokazujemy swoje skarby mamie gdzieś w okolicach 12. roku życia, a potem już nic - jeśli już się przed kimś obnażamy, to z pewnością nie myśląc o takich sprawach, jak zapalenie, żylaki czy przepuklina.

W rezultacie, gdy coś zaczyna nam dolegać, jesteśmy kompletnie bezradni, nie wiemy, co robić, dokąd pójść i od razu układamy sobie w głowie najgorsze scenariusze, w oparciu o strzępki informacji o raku prostaty, raku jąder, kile etc. ... Zwykle niepotrzebnie. Oto, co może Ci się przytrafić tam, gdzie wzrok nie sięga.

Gdy boli Cię jądro, postaraj się w ciągu 6 godzin dotrzeć do lekarza. Odwlekanie wizyty grozi bezpłodnością.
 1.


Czujesz ostry, gwałtowny ból w mosznie, czasami promieniujący aż na pachwinę

Czas reakcji: Maksymalnie 12 godzin.

Przyczyna: O ile właśnie nie przechodzisz przez najeżony ostrymi prętami parkan, może to być skręt jądra. Polega to na tym, że Twoje jądro, które w pewnym sensie jest zawieszone na nasieniowodzie, obraca się dookoła własnej osi, skręcając przy tym nasieniowód, odcinając nie tylko dopływ nasienia, ale i krwi do jądra.

Akcja: Jak najprędzej idź na ostry dyżur. Im dłużej zwlekasz, tym mniejsze masz szanse na uratowanie jądra. Najlepiej jeśli dotrzesz do szpitala w ciągu 6 godzin. Jądro niedokrwione przez dłużej niż dobę jest zwykle nie do uratowania. Lekarz może dzięki USG szybko zdiagnozować, czy jest to skręt czy coś innego, i "odplącze" jądro. Może też przyszyć je do moszny, żeby się za bardzo nie kręciło w przyszłości.

 2.


Moszna boli, ale ból nie jest ostry, lecz tępy i pogłębia się wieczorem

Czas reakcji: Maksymalnie 3 dni.

Przyczyna: Zakładając, że nie jest to narastające podniecenie na myśl o zbliżającej się randce, prawdopodobnie jest to bakteryjne zapalenie kanalików nasiennych - cienkich, poskręcanych spiralnie wężyków odprowadzających nasienie z jąder. Dolegliwość, którą raczej nie należy się chwalić na kolacji u teściowej, bo u młodych mężczyzn najczęściej przyczyną jest zakażenie jedną z chorób przenoszonych drogą płciową, czyli rzeżączką lub chlamydią. U mężczyzn, którzy już się zdążyli "wyszumieć", najprawdopodobniej jest to skutek uboczny zakażenia dróg moczowych.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  .
  Nigol, 2011-04-08 14:32:48
 • avatar
  zgłoś
  'chcesz mieć mięśnie jak atleta rób se co dzień masaż fleta' ;D
  MrBzS, 2011-01-20 00:47:51
 • avatar
  zgłoś
  Jemu chyba chodziło o inne "płukanie" jaja
  Apoloniusz, 2011-01-19 21:27:59
 • avatar
  zgłoś
  Możesz dodać także sól do wody Nie popęka i łatwiej się obierze.
  Alek, 2011-01-19 20:56:35
 • avatar
  zgłoś
  Co do jajek, jak je ugotucjecie na twardo i chcecie je bez problemowo obrac to po gotowaniu wluzcie jajka do lodowatej wody na 5 minut. Potem lekko naciskajac reka porolujcie jajkiem jak wałkiem po blacie. Skorupka schodzi bez problemu. 
  Hustla, 2011-01-19 20:48:28
 • avatar
  zgłoś
  W misce da radę się podmyć? Jajka to ja wole naświetlić w UV.Tak poważnie to raz do roku trzeba sprawdzić sobie wszystko, żeby nie było zonku później...
  Alek, 2011-01-19 20:42:12
 • avatar
  zgłoś
  'MrBzS' napisał(-a):pamiętajcie chłopy by płukać jajo przynajmniej raz na 3 dni, dodaje wigoru i zdrowia Tylko nie wrzątkiem!
  Adam, 2011-01-19 20:37:05
 • avatar
  zgłoś
  pamiętajcie chłopy by płukać jajo przynajmniej raz na 3 dni, dodaje wigoru i zdrowia
  MrBzS, 2011-01-19 20:10:03
 • avatar
  zgłoś
  To, jak traktujesz swoje klejnoty rodzinne dziś, ma wpływ na ich działanie w przyszłości. Oto 6 problemów z jądrami i penisem, których nie możesz zlekceważyć, jeśli chcesz, by zawsze działały niezawodnie. Poznaj zagrożenia i dowiedz się, jak sobie z nimi radzić.
  Mens Health, 2011-01-19 19:54:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij