Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Woda życia: cała prawda o nawadnianiu

Człowiek składa się w około 70% z wody. Nic więc dziwnego, że gdy jej poziom w organizmie spadnie, odczuwasz to tak, jakby spadło zasilanie. Bez jedzenia da się wytrzymać nawet miesiąc. Bez wody – w sprzyjających warunkach – maksymalnie 7 dni.

woda, butelka wody fot. Jamie Chung
1. Odwadnianie

W ciągu doby normalnie wypacamy około litra wody. Jednak w upały, zwłaszcza podczas wysiłku, potrafimy wypocić nawet 0,5 litra na godzinę, a w ekstremalnych warunkach nawet 2,5 litra na godzinę. Około 0,3 litra wody tracimy, wydychając jej parę, a z moczem wydalamy z siebie od 1 do 2 litrów.

2. Nawadnianie

Według zaleceń WHO dorosły mężczyzna powinien wypijać dziennie ok. 3 litrów wody. Podczas wysiłku w upalne dni – aż 4,5 litra. To nie znaczy, że musisz koniecznie wlewać w siebie trzy duże butelki wody mineralnej. Pamiętaj, że mniej więcej połowę wody dostarczasz sobie wraz z pożywieniem.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Człowiek składa się w około 70% z wody. Nic więc dziwnego, że gdy jej poziom w organizmie spadnie, odczuwasz to tak, jakby spadło zasilanie. Bez jedzenia da się wytrzymać nawet miesiąc. Bez wody ? w sprzyjających warunkach ? maksymalnie 7 dni.<br /><br /><a href="/zdrowie/Woda-zycia-cala-prawda-o-nawadnianiu,6691,1"></a>
    Mens Health, 2016-05-12 11:37:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij