Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Twój dzień we właściwym rytmie

Dopasuj plan dnia do naturalnego rozkładu jazdy swojego organizmu, a wszystko, co robisz, przyniesie jeszcze lepsze efekty. Zobacz, w jakim rytmie pracuje Twój zegar biologiczny i kiedy jest najlepsza pora na pracę, trening w siłowni i spłodzenie potomka.

rys. Tomasz Kapuściński
Słyszałeś kiedyś o Clarensie Chamberlainie? Nie? I nic dziwnego. Losy tego zapomnianego przez historię lotnika, który w1927 roku swoim maleńkim samolotem przeleciał nad zdradliwym Atlantykiem, to doskonałe świadectwo tego, że ważne jest nie tylko co robisz, ale również kiedy. Otóż nieszczęsny Clarence "przefrunął" nad Atlantykiem dwa tygodnie po Charlesie Lindberghu - pierwszym śmiałku, który dokonał tego wyczynu. I dziś nikt już o Chamberlainie nie pamięta.

Robienie nie w porę różnych rzeczy w najlepszym wypadku sprawi, że nie osiągniesz zamierzonego skutku. A jeśli będziesz miał pecha - osiągniesz skutek odwrotny. Ta zasada sprawdza się również w przypadku Twojego ciała, które - jak każdy organizm - ma swój zegar biologiczny i jeśli będziesz je zmuszał np. do wysiłku umysłowego, kiedy będzie chciało spać, lub próbował je wytrenować, gdy będzie nastawione raczej na uzupełnienie zapasów, Twoje wysiłki mogą spełznąć na niczym.

Jeśli uwzględnisz "rozkład jazdy" organizmu, możesz wszystko robić lepiej - od rozwiązywania problemów w pracy, przez siłownię, aż po seks. Od dziś, planując dzień, uwzględnij również potrzeby i możliwości ciała. Sprawdziliśmy dla Ciebie, kiedy jest najlepsza pora na to by:

Zostać ojcem: godz. 6.15

"Wczesnym rankiem potencja mężczyzny jest największa, a wiadomo, że im silniejsza ejakulacja, tym więcej plemników" - wyjaśnia Marc Goldstein, profesor urologii w Cornell University. Żeby dodatkowo zwiększyć szansę zapłodnienia, skoncentruj się na grze wstępnej. Im bardziej będziesz podniecony, tym mocniej będziesz ejakulował i tym samym szansa na sukces będzie większa.

Perfumować się: godz. 7.05

Zmysł zapachu jest najczulszy, kiedy jesteś głodny - to kwestia ewolucji. Praludzie najłatwiej wyczuwali zapach jedzenia właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebowali. A zatem, jeśli będziesz się polewać wodą kolońską przed śniadaniem, raczej nie przesadzisz i nie będziesz wyczuwalny dla przechodniów i kolegów z pracy już z odległości kilometra.

Podsłuchać, co Twoi koledzy z pracy mówią o Tobie: godz. 9.15

Twój słuch pogarsza się w miarę upływu dnia. Najlepiej słyszysz rano. Dlaczego? Docierające do Ciebie dźwięki poruszają wewnątrz Twojego ucha kilkanaście tysięcy maleńkich komórek rzęskowych, które falują wówczas jak trawa na wietrze. Ale całodzienne wystawianie się na hałas powoduje, że owe rzęski kładą się jak zboże przygniecione przez wichurę.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  z ta siłownia to bym sie trochę nie zgodził.. bo zależy to od tego co chcemy na treningu osiągnąć. jeśli chodzi nam o przyrost(a większości z nas o to chodzi) to najlepsza jest godzina 16 bo wtedy jest największe wydzielanie testosteronu. tak słyszalem;)
  bartekyeahh, 2010-08-07 14:04:49
 • avatar
  zgłoś
  Musze zacząć to wprowadzić w moje życie.Zawsze prawie pod koniec dnia ok 18 byłem bardzo zmęczony, z to drzemką jest prawdą od dłuższego czasu robię tak.
  Artbull, 2010-08-07 00:20:28
 • avatar
  zgłoś
  Dopasuj plan dnia do naturalnego rozkładu jazdy swojego organizmu, a wszystko, co robisz, przyniesie jeszcze lepsze efekty. Zobacz, w jakim rytmie pracuje Twój zegar biologiczny i kiedy jest najlepsza pora na wydajną pracę, trening w siłowni i spłodzenie potomka.http://www.menshealth.pl/zdrowie/Twoj-dzie...ytmie-3992.html
  Mens Health, 2010-08-06 12:17:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij