Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Testosteron: hormonalny rock 'n' roll

Odpowiednie dawki testosteronu mogą zbudować Twoje mięśnie, ale także korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie, pobudzić życie erotyczne i spotęgować urok osobisty. Oto przewodnik MH, jak to zrobić, żeby sobie nie zaszkodzić. 

rock and roll, gitara fot. Sinelev 2015/shutterstock
Seks, drugs, rock 'n' roll

Testosteron. Lub, jak wolą nazywać go specjaliści, 17beta-hydroksy-4-androsten- 3-on (w skrócie C19H2802). My nazywamy go po prostu rockandrollowym hormonem. Nie bez powodu. Testosteron jest najpotężniejszym ze wszystkich naturalnie występujących ludzkich androgenów – w odpowiednich dawkach poprawia napięcie mięśni, obniża ryzyko ataku serca i zapewnia pancerny kościec.

Wystarczy zastrzyk w ramię, a staniesz się rozrzutny, może nawet zaczniesz więcej zarabiać. Mała dawka i poczujesz się niezwyciężony. Ale uważaj – podniesienie poziomu testosteronu do górnej granicy normy nie jest odpowiedzią na wszystkie Twoje problemy.

Przesadzisz i duch rywalizacji, o który Ci chodziło, zamieni się w gniew, śmiałość w kontaktach z kobietami – w zwykły egotyzm. Oto instrukcja obsługi testosteronu, przygotowana przez mężczyzn dla mężczyzn; poradnik, jak korzystać ze wzlotów bez przykrych upadków. Panowie, czas na rock and rolla! 

Ile rock 'n' rolla jest w Tobie?

Dostrój poziom testosteronu dzięki umiejętnemu czytaniu znaków.

Nie stresuj się w pracy - Badania na Florida State University wykazały, że mężczyźni, którzy mają mniej testosteronu, częściej mają stany lękowe.

Więcej mocy: Zaczynaj dzień od trudnych zadań. Wysoki poziom testosteronu w godzinach porannych poprawia koncentrację.

Unikaj bólu stawów - Według uczonych z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Niemczech, testosteron może chronić przed stanami zapalnymi.

Więcej mocy: Potrenuj intensywnie. Jeśli zaczniesz przerzucać żelazo wszystkimi kończynami, poziom testosteronu wzrośnie.

Bądź aktywnym tatą - Badania na Northwestern University wykazały, że u młodych ojców poziom testosteronu jest obniżony nawet do roku po narodzinach dziecka.

Więcej mocy: Jeśli jesteś młodym tatą, nie zapominaj o siłowni – to najlepszy sposób na odzyskanie testosteronowej równowagi.

Tracisz włosy, zyskuejsz zdrowie - DHT – pochodna testosteronu – przyczynia się do łysienia typu męskiego.

Nic nie zmieniaj: Według uczonych z University of Washington faceci, których włosy przerzedziły się już około trzydziestki, byli o 45% mniej narażeni na raka prostaty.

Panuj nad sobą - Nawet mała kłótnia może spowodować wzrost poziomu testosteronu.

Przykręć kurek: Zamień kotlety na suszone owoce. Badania pokazują, że słodkie produkty obniżają poziom testosteronu nawet o 25%.

Załóż firmę - Naukowcy z UCL twierdzą, że mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu źle radzą sobie w zespole.

Bądź samodzielny: Jeśli masz dużo testosteronu, spróbuj szczęścia w dziedzinach, w których pracujesz samodzielnie. 

Bądź jak oni

Oni wykorzystują potęgę testosteronu, żeby być w dobrej formie mimo upływu lat. Gitara nieobowiązkowa. 

Iggy Pop, popraw wytrzymałość

Jak on to robi: Ten 65-latek biega po scenie jak nakręcony. Jak mu się to udaje? Narkotyków już nie bierze od lat. Według artykułu w "European Journal of Applied Physiology" aerobik podwyższa poziom testosteronu nawet o 28%.

A Ty rób to tak: Zostaw samochód i do siłowni dotrzyj biegiem. Jeśli nie lubisz biegać, spróbuj mieszać trening siłowy z elementami boksu lub ergowiosłami w krótkich, 1-minutowych seriach.

Anthony Kiedis, buduj mięśnie

Jak on to robi: Chcesz wiedzieć, czemu wokalista Red Hotów zawdzięcza swój atrakcyjny wygląd? To seks. "Unosisz się na rękach nad dziewczyną i, no wiesz, używasz miednicy czy coś tam" – wyznał magazynowi "Kerrang!". 

A Ty rób to tak: Załóż zespół. Jeśli się nie uda, ćwicz. Naukowcy z University of Tulsa odkryli, że testosteron wzrasta o 14% po dwóch jednominutowych seriach ćwiczeń siłowych z przerwą 90 s.  

Fred Durst, nie unikaj walki

Jak on to robi: Wokalista Limp Bizkit nie daje sobie w kaszę dmuchać. Np. na koncercie w Moskiwe wdał się w konflikt z agresywnym fanem. "Poziom testosteronu wzrasta, jeśli wygrywasz walkę" – mówi profesor fizjologii Robert Josephs. 

A Ty rób to tak: Jeśli powalczysz z workiem treningowym, na pewno wygrasz. Ćwicz intensywnie przez 15 sekund i na luzie przez kolejne 15. Odpocznij minutę i powtórz 5 razy.  

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Odpowiednie dawki testosteronu mogą zbudować Twoje mięśnie, ale także korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie, pobudzić życie erotyczne i spotęgować urok osobisty. Oto przewodnik MH, jak to zrobić, żeby sobie nie zaszkodzić.<br /><br /><a href="/zdrowie/Testosteron-hormonalny-rock-n-roll,6023,1"></a>
    Mens Health, 2015-03-23 10:34:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij