Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Święty Mikołaj na kozetce

Jak większość facetów, odkłada wizytę u lekarza w nieskończoność. Wzięliśmy więc sprawy we własne ręce. Specjaliści Men's Health przebadali świętego Mikołaja, postawili diagnozę i udzielili mu porad zdrowotnych, żeby mógł nosić prezenty jeszcze naszym praprawnukom.
Doktor? Był tu taki jeden, ale zamiast przebadać i leczyć, od razu domagał się prezentu. No to dostał. Rózgę. (fot. East News)
Dane pacjenta:

Pacjent to mężczyzna w podeszłym wieku z nadwagą graniczącą z otyłością. Pali fajkę, nosi okulary, skarży się na sporadyczne bóle pleców. Zaobserwowano też łagodne objawy trądziku różowatego. Raz w roku pracuje przez całą noc na otwartym powietrzu, wykonując stresujące zadanie wymagające dużego wysiłku fizycznego. Towarzyski, komunikatywny, dowcipny.

Charakter

Diagnoza: Wesołe usposobienie św. Mikołaja trzyma go przy życiu. Szczęśliwi, z optymizmem patrzący w przyszłość ludzie mają zazwyczaj niższe ciśnienie krwi i mniej są zagrożeni zawałem serca. Również długością życia biją na głowę ponuraków i pesymistów.

Recepta: Tak trzymać! Firmowy znak św. Mikołaja - słynne "Ho ho ho!" - to najlepsze lekarstwo. Badania potwierdziły, że wybuchając radosnym śmiechem 100 razy wykonujemy trening aerobowy równy 10 minutom na ergometrze.

Sprawność umysłowa

Diagnoza: Zapamiętywanie tych wszystkich nazwisk i adresów, śledzenie zmieniających się w błyskawicznym tempie trendów, czytanie listów od dzieci, pilnowanie fabryki prezentów - wszystko to sprawia, że mózg św. Mikołaja pracuje na wysokich obrotach. Ostatnie badania dowiodły, że duża aktywność umysłowa redukuje ryzyko zachorowania na Alzheimera aż o jedną trzecią.

Recepta: Św. Mikołaj wykonuje świetną robotę, aby uchronić się przed starczym otępieniem. Oby tak dalej, a wszystko będzie dobrze jeszcze przez dłuuugie lata.

Kręgosłup

Diagnoza: Św. Mikołaj przez całą noc dźwiga na plecach ciężki worek z prezentami. Nic dziwnego, że czuje bóle w krzyżu. Zarzucanie worka przez ramię też nie jest obojętne dla stanu jego kręgosłupa.

Recepta: "Trzeba wkładać do worka mniej prezentów - jedna siódma idealnej wagi własnego ciała to odpowiedni ciężar" - mówi dr Rey Bosita z Texas Back Institute. W trosce o zdrowie przełożonego elfy powinny przerobić worek na poręczniejszy plecak zakładany na oba ramiona. Obawiamy się jednak, że to się może nie spodobać tradycjonalistom.

Tkanka tłuszczowa

Diagnoza: Nawet malutki, okrągły brzuszek to ogromne zagrożenie. Głównie dla serca, ale otyli ludzie muszą się liczyć też z dwukrotnie większym ryzykiem przedwczesnej śmierci niż szczupli.

Recepta: Św. Mikołaj powinien zacząć ćwiczyć - nie musi od razu kupować karnetu na siłownię, ale codzienna poranna gimnastyka na pewno się przyda. My też możemy mu pomóc, zostawiając dla niego talerzyk owsianych ciasteczek i filiżankę chudego mleka zamiast półmiska pełnego słodkich herbatników (zabójcze tłuszcze trans i węglowodany) i kubka gorącej czekolady (kalorie).

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Hehehe, Men's Health zainspirowal kolejnych naukowcow do zadbania o sw. Mikolaja?CYTATŚwięty Mikołaj ze swoim okrągłym brzuchem i fajką daje bardzo zły przykład dzieciom i rodzicom na całym świecie - twierdzi australijski naukowiec.Żeby zmienić wizerunek, Mikołaj powinien przesiąść się z sań na rower - takie wnioski zawarł w swoim artykule Nathan Grills.- Istnieje pewna korelacja między krajami, w których bardzo celebruje się postać św. Mikołaja, a tymi, w których poziom otyłości u dzieci jest wysoki - uważa Grills, który zajmuje się zdrowiem publicznym. Według niego przedwczesne jest wprawdzie twierdzenie, że taki związek przyczynowy zawsze zachodzi, choć bez wątpienia św. Mikołaj świadczy swoją osobą, że "otyłość jest oznaką dobrego humoru i jowialności".Bardzo szkodliwy dla tuszy świętego Mikołaja jest kultywowany w niektórych krajach zwyczaj zostawiania mu brandy i ciastek. Zamiast tego Mikołaj powinien raczej poczęstować się marchewkami i selerem, które jedzą jego renifery - ocenił Grills.W dodatku Mikołaj często jest przedstawiany z fajką, a dziecko patrząc na taką ilustrację może pomyśleć sobie, że "choć św. Mikołaj pali, to ma już z 99 lat, a jeszcze nie zmarł na raka płuc" - ostrzegł australijski badacz.Poza tym - zwrócił uwagę - w czasie podróży saniami Mikołaj nie zapina pasa bezpieczeństwa, a nawet nie nosi kasku. Najlepiej zresztą byłoby, gdyby pojawił się nowy wizerunek św. Mikołaja: szczupłego i przemieszczającego się na rowerze w ramach treningu przed nawałem pracy 24 grudnia - uważa Nathan Grills.W dobie grypy A/H1N1 dochodzi kolejne zagrożenie: sobowtóry Mikołaja na ulicach i w centrach handlowych na całym świecie mogą być prawdziwym źródłem infekcji.Artykuł Grillsa publikuje czasopismo "British Medical Journal".
  Czytacz, 2009-12-17 01:19:55
 • avatar
  zgłoś
  I dluzszy niz w papierowym wydaniu - np. o seksie i nalogach nic w MH wtedy nie bylo
  Czytacz, 2009-12-14 14:30:32
 • avatar
  zgłoś
  Świetny artykuł, Mikołaju czas wziąć się za zdrowie bo przez komin niedługo się nie "spuścisz"
  Radzyn, 2009-12-14 13:53:35
 • avatar
  zgłoś
  Jak większość facetów, odkłada wizytę u lekarza w nieskończoność. Wzięliśmy więc sprawy we własne ręce. Nasi specjaliści przebadali więc św. Mikołaja i udzielili mu porad zdrowotnych, żeby mógł nosić prezenty jeszcze naszym praprawnukom.http://www.menshealth.pl/zdrowie/Swiety-Mi...zetce-3742.html
  Mens Health, 2009-12-07 18:28:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij