Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Popraw sprawność swojego umysłu

Zapomnij o testach IQ dostępnych w sieci. Prawdziwa inteligencja przejawia się w tym, jak szybko – w razie potrzeby – potrafisz skorzystać z zasobów umysłu. Sprawdź, jak w prosty i szybki sposób możesz podnieść sprawność swojego umysłu.

koła zębate fot. Christian Lagerek, 2015, shutterstock.com
1. Pij sok pomarańczowy

„Praca umysłowa sprawia, że w Twoim mózgu pojawia się mnóstwo wolnych rodników, które, mówiąc w dużym skrócie, blokują dostęp do pewnych części szarej materii” – mówi biochemik Calvin Davies. Przetrzyj mózgowe szlaki szklanką świeżego soku z pomarańczy i marchwi, który zawiera wit. A i C – skuteczne wymiatacze wolnych rodników.

2. Pogadaj z kolegą

Nawet pięciominutowa rozmowa z inteligentnym kolegą wystarczy, aby podnieść Twoją umysłową sprawność. Szczególnie jest to przydatne podczas popołudniowego spadku energii. Jak czytamy w „Social Psychology and Personality Science”, taka błyskotliwa wymiana myśli poprawi Ci zwłaszcza zdolność podejmowania szybkich decyzji.

3. Zjedz sushi na lunch

Zamów na lunch sushi: Twój mózg potrzebuje jodu zawartego w morskich rybach i wodorostach. Badania wykazały, że istnieje związek między poziomem jodu w organizmie a inteligencją. Nie lubisz sushi? Sięgnij po suplement z wyciągiem z alg morskich (np. Kelp).

4. Graj w strzelanki

Badacze z Rochester University odkryli, że regularne granie w strzelanki typu FPS pozytywnie wpływa na naszą wyobraźnię przestrzenną, która z kolei jest istotnym składnikiem inteligencji ogólnej. Tylko uwaga – nie rób tego w godzinach pracy.

5. Na śniadanie - jajko na miękko i bawarka

Zapamiętaj to słowo – fosfolipidy. Znajdziesz je w żółtkach jaj i w mleku. Aż 25% suchej masy mózgu składa się z fosfolipidów, które odgrywają kluczową rolę w przewodzeniu bodźców nerwowych, czyli sprawności umysłu, a zwłaszcza pamięci. Na śniadanie zaserwuj sobie jajko na miękko i herbatę z mlekiem.

6. Zmień prasę

Jeżeli czytasz wyłącznie swoją ulubioną gazetę albo stronę internetową, pora na zmiany. Naukowcy z Vanderbilt University wykazali, że warto co najmniej raz w miesiącu zmieniać źródła informacji, po które sięgamy. Może to podwyższyć nasze wyniki w testach inteligencji nawet o 3 punkty.

MH 06/2013

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  O jeju, jeju jeju :) Proste że najlepszym sposobem jest dobra dieta i sport, inaczej się nie da:) wtedy jak człowiek chce i umie się koncentrować może naprawdę pracować nad własnym umysłem, własną inteligencją ;) W sumie nie wiem po co to piszę bo widać jakiego pokroju jest ta dyskusja, iście reklamowa... nie żebym coś specialnie na złośc, ale chce tylko pokazać badania które przeszły przez ręcę WHO czyli odpowiednie źródło: http://www.biomedical.pl/aktualnosci/dieta-odpowiada-za-wydajnosc-mozgu-12979.html- a dalej to już każdy sobie sam może poszukać jak poprawiać tok myslenia :)) akurat temat mnie zaciekawił bo w sumie zawsze fascynował mnie umysł ludzki, praca naszego mózgu, to jak odbieramy całą rzeczywistość, jak doceirają do nas poszczególne bodźce i tak dalej, niby takie normalne, ludzkie i emojconalne, a tak fascynujące i zaskakujące :) może akurat ten wątek się fajnie rozwinie, hmm? Lubicie takie rzeczy ?:D
  monarcha, 2015-01-31 13:51:07
 • avatar
  zgłoś
  Zapomnij o testach IQ dostępnych w sieci. Prawdziwa inteligencja przejawia się w tym, jak szybko ? w razie potrzeby ? potrafisz skorzystać z zasobów umysłu. Sprawdź, jak w łatwy i prosty sposób możesz podnieść sprawność swojego umysłu.<br /><br /><a href="/zdrowie/Popraw-sprawnosc-swojego-umyslu,5385,1"></a>
  Mens Health, 2015-01-22 16:13:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij