Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Pieprz: właściwości i korzyści zdrowotne

Weź sobie do serca radę, żeby pieprzyć częściej i solić mniej, a choroby układu krwionośnego będziesz znał tylko ze słyszenia. 

pieprz fot. Getty Images
Zrobiliśmy szybki przegląd przepisów w MH i pieprz na szczęście znajduje się w prawie każdym z nich. A jeśli nawet go tam nie ma, spokojnie możesz go dodać. Warto, bo indyjscy uczeni twierdzą, że może pomagać regulować poziom cholesterolu. Przed chorobami serca też ma chronić, dzięki wysokiej zawartości wanadu oraz chromu.

Z kolei Amerykanie z Michigan State University podkreślają jego właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Efekt stosowania powinien być zauważalny, zwłaszcza gdy pieprz choć w części zastąpi sól, której zjadamy o wiele za dużo.

Gdybyś zaś przypadkiem natknął się na odmianę pieprzu zwaną melegueta, nie podchodź do niej jak pies do jeża: według japońskich badaczy z Tenshi College pomaga spalać tłuszcz trzewny, który zbiera się wokół organów i zaburza ich funkcjonowanie. 

Nie tylko serce

Będąca składnikiem pieprzu piperyna może ograniczać wzrost komórek tłuszczowych.

Składniki, które przyspieszą chwilę, w której tłuszcz ucieknie, gdzie pieprz rośnie.

Ocet (naturalny jabłkowy, mętny) zwiększy wrażliwość na insulinę i dokwasi żołądek, poprawiając trawienie. 

Wysypiaj się

Dzięki temu wyregulujesz gospodarkę hormonalną organizmu i będziesz bardziej odporny na stres. 

Pij herbatę

Wykreśl z menu słodzone napoje i zastąp je gorzkimi herbatami, a ograniczysz skoki glukozy we krwi.

MH 03/2016

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Pieprz jeśli jest spożywany w ograniczonych ilościach może być zdrowy, ale w przypadku pieprzu doskonale sprawdza się powiedzenie "co za dużo to nie zdrowo". Pewien człowiek, który na forum SFD i na portalu PoTreningu ma konto o pseudonimie ojan pisał tak: "Kilka lat temu jadłem pieprz czarny w czasie redukcji. Teraz nie jem a osiągam porównywalny poziom tkanki tłuszczowej. Wtedy pojawiły się problemy z żylakami odbytu. Obecnie nic mi nie dolega."
  ~LilPeneros, 2016-06-16 14:57:08
 • avatar
  zgłoś
  Weź sobie do serca radę, żeby pieprzyć częściej i solić mniej, a choroby układu krwionośnego będziesz znał tylko ze słyszenia.<br /><br /><a href="/zdrowie/Pieprz-korzysci-zdrowotne,8011,1"></a>
  Mens Health, 2016-06-16 13:58:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij